Mérföldkő élet és halál mezsgyéjén

Kép: Mérföldkő élet és halál mezsgyéjén

Felavatták Tőkéczki László Széchenyi-díjas történész, dunamelléki református főgondnok síremlékét a Fiumei Úti Sírkertben január 23-án, csütörtökön.

A Tiszántúli Református Egyházkerület állásfoglalása a kunágotai helyzetről

Tiszteletben tartják az ártatlanság vélelmét, ugyanakkor a zéró tolerancia elvét alkalmazzák a szexuális visszaélésekkel és az erőszakkal szemben – olvasható a Tiszántúli Református Egyházkerület közleményében, amelyet a Kunágotán kialakult helyzettel kapcsolatban adtak ki.

Muzeális értékű úrasztali terítők áztak el Kecskeméten

Kép: Muzeális értékű úrasztali terítők áztak el Kecskeméten

Csőtörés miatt elázott a kecskeméti Ráday Múzeum raktára, több mint 200 úrasztali terítő ázott el, de megrongálódott a gyűjteményből Ravasz László püspök karosszéke is. A kár mértéke elérheti az egymillió forintot. A múzeum januárra bezárt.

Építsük újjá!

Kép: Építsük újjá!

Legyesbényén tűzeset következtében leégett egy családi ház és a hozzá tartozó melléképületek. Az érintett családnak minden támogatásra szüksége van az újjáépítéshez, melyet a Magyar Református Szeretetszolgálaton keresztül segíthetünk.

Szakmai nappal kezdődött az év

Kép: Szakmai nappal kezdődött az év

Szakmai napot tartottak 2020. január 8-án Kecskeméten az MRE Diakóniai Irodája fenntartásában működő Hajnalcsillag Tanodában. Az alkalmon Vitályos Eszter, az EMMI európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára is részt vett és tanulásra, közösségi munkára biztatta a tanulókat.

A hívők felett nyitva van a menny

Kép: A hívők felett nyitva van a menny

„Bármi is történik a gyülekezetben, nem felejthetjük el, hogy mi csak eszközök vagyunk, a valódi munkát a Szentlélek végzi el” – vallja Meleg Attila bódvaszilasi lelkipásztor. Ezen a településen folytatjuk gyülekezeti riportsorozatunkat, ezúttal is a helyi református közösség mindennapjait mutatjuk be.

2019 legemlékezetesebb történetei

Kép: 2019 legemlékezetesebb történetei

Mi minden történt egyházunkban a tavalyi évben és mire emlékezünk majd 2019-ből? Miután kiválogattunk archívumunkból kilenc emlékezetes képet és fontos történetet, a legolvasottabb tavalyi cikkeinket, legnézettebb videóinkat és kedvenc írásainkat is összegyűjtöttük.

Kilenc képen az egység éve

Kép: Kilenc képen az egység éve

Tengeren túli testvéreinkkel együtt adtunk hálát a magyar református egységért, mélyült az elköteleződésünk szíriai partneregyházaink felé, új református templomok épültek országszerte – kilenc emlékezetes képpel emlékezünk a 2019-es esztendőre. Önnek melyik a kedvence?

Egyházközségek

A Magyarországi Református Egyház a Magyarország területén lévő református egyházközségekből épül fel. Alább megtalálható az MRE valamennyi gyülekezete, egyházkerületi bontásban. (Az adatbázis feltöltés alatt.)
A teljes lista ›

Egyházmegyék

Az egyházközségek az egyházi kormányzás céljából az egyházmegyékben egyesülnek. Alább valamennyi esperesi hivatal elérhetőségei megtalálhatóak.
A teljes lista ›

Egyházkerületek

Az MRE egyházmegyéi egyházkerületekben egyesülnek. A Magyarországi Református Egyházban négy egyházkerület működik.

A Magyarországi Református Egyház Zsinata

A Zsinat az MRE törvényhozó és legfőbb intézkedő testülete, tagjait hat évre választják. A Magyarországi Református Egyházat a Zsinat Elnöksége képviseli. (A Zsinat tagjaira, vezetőire vonatkozó adatokat az új tesület megalakulása, 2015. február 25., alkalmával frissítjük.)

Egyházi intézmények

Egyházunk hitéleti tevékenysége mellett szerteágazó társadalmi szolgálatot végez, számos közfeladatot ellátó intézményt is fenntart.

Teológiák

Egyházunk életének meghatározó szellemi központjai, a lelkipásztori képzés színterei a teológiák.

Hitvallásaink

Református hitünk egyik fő sarokpontja a hitvallásosság. Hitvallások azért születnek, mert van élő hit. Egyházunk az Apostoli Hitvallás mellett két alapvetően fontos hitvallásos iratot tart számon: a Heidelbergi Kátét és a II. Helvét Hitvallást.

Egyházunk története

A reformáció helvét iránya gyorsan, már a XVI. század közepén elérte Magyarországot. Az első református egyházkerületek e század közepén jöttek létre. Ismerje meg az elmúlt közel ötszáz év történetét.

Istentiszteleti rendek

Az egyház életének ünnepi eseménye az istentisztelet. A következőkben a Magyarországi Református Egyház 1985-ben elkészült és ugyanakkor kiadott, jelenleg hivatalosan használatban levő istentiszteleti rendjeit és azok leírását olvashatják.

Magyar Református Egyház

2009. május 22-én létrejött a Kárpát-medencei református egyházak újbóli egysége, a debreceni Alkotmányozó Zsinaton aláírták a Magyar Református Egyház alkotmányát. Az egység ügyét az egyházkerületi, egyházmegyei elnökségeket tömörítő testület, a Generális Konvent munkálja.

Jel 21,9–27

„Nem láttam templomot a városban..." tovább >

Törvények, határozatok, közlöny

Az alábbi linkekre kattintva megtalálhatja egyházunk alkotmányát, a szolgálati területek működését meghatározó legfontosabb törvényeket, a Zsinat és a Zsinati Tanács határozatait letölthető formátumban.

Egyházfőhatósági igazolás

2019-ben megváltozott az egyházi belső jogi személyek jogi személyiségének igazolására szolgáló dokumentum és kérelmezésének rendje.

Díjlevelek és nyugdíjjárulék

2015-ben új, egységes díjlevelek létrehozásáról döntött a Zsinat, ehhez kapcsolódóan a Zsinati Tanács elrendelte, hogy 2016. január 1-től a lelkipásztori javadalmak utáni tagsági és fenntartói járulékot egyesítve fizesse be az állásfenntartó a Református Lelkészi Nyugdíjintézethez.

Adat- és igénylőlapok

Adatlapletöltés az egyház által szervezett rövid és hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás támogatási programban részt venni kívánok számára.

Az öregségi, özvegyi nyugdíj-kiegészítés megállapításhoz, illetve a gyermek után igényelt szociális segélykérelemhez szükséges igénylőlapok letöltése.