
A Reformátusok Lapja július 3-i számából
Keresse a nagyobb újságárusoknál és online!
Tovább a cikkhezSomorjai Balázs| kommunikációs igazgató
e-mail: kommunikacio[kukac]reformatus[pont]hu
Keresse a nagyobb újságárusoknál és online!
Tovább a cikkhezA Rákóczi György bibliájától kezdve, Ráday Pál Lelki-hódolás című imádságos könyvén át a 18. századi bábaságot és szakácstudományt is megismerhették az érdeklődők az éjszakai tárlaton. A Ráday Könyvtár emigrációba kényszerült állományának a Ferencvárosi Helytörténeti Múzeum adott otthont.
Tovább a cikkhezMind az istentiszteleteken, mind pedig az egyházi és iskolai rendezvényeken viseljenek maszkot a résztvevők – ezt kéri a Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnökségi Tanácsa. Emellett arra biztatnak mindenkit, aki még nem vette fel az oltást, hogy mihamarabb tegye meg önmaga és a környezete biztonságáért.
Idén, október 31-én a Kisvárdai Református Egyházközség Tátra utcai templomának felújítására ajánljuk fel perselyadományainkat. A falak és a tetőszerkezet ugyan már készen vannak, de a munka legjava még hátravan; ehhez nagyjából 90 millió forintra van szükség.
Július közepén már emelt összegű nyugdíjat kaphatnak az egyházi nyugellátásban részesülők. A Magyarországi Református Egyház Elnökségi Tanácsa átlagosan 10 százalékos nyugdíjemelésről döntött.
Bemutatták A koronatanú című filmet. A csütörtöki premiert kerekasztal-beszélgetés követte. Ennek résztvevői a másnapi szomorú apropó, a kommunizmus áldozatainak emléknapja, február 25-e kapcsán a második világháború utáni Magyarország viszonyairól is beszélgettek.
Úgy gondolom, nagyon hozzászoktunk, hogy a vallásra felekezetekként gondolunk, és mostanra országunkban politikai bunkósbotként használjuk – nyilatkozta Adam McKay, a Ne nézz fel! című film írója és rendezője. A globális társadalom veszélyérzetének megtöréséről szóló filmet Weberné Zsikai Mária ismerteti.
Mostantól az interneten is visszanézhetőek a közmédia református műsorai. A Bizony, Isten! néven elindított csatornára folyamatosan kerülnek majd fel a televíziós adások.
Hetven évvel ezelőtt, 1951. június 7-én tartóztatták le a később mártírhalált halt Pógyor Istvánt. A református hazafiról Ablonczy Bálint készített dokumentumfilmet, amit az évfordulón mutatnak be.
Mindannyian nagyon belefáradtunk ebbe a koronavírusos egy évbe. Vissza akarjuk kapni a régi életünket! Pedig ez a borzasztóan nehéz év is az életünk része, hozzánk tartozik, a miénk. Nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna.