Huszonhétezer szájmaszk a gyülekezeteknek

A hitéleti alkalmakon is elengedhetetlen az egészségügyi óvintézkedések betartása. A Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) a templomba járók védelmét segítve a huszonhét hazai református egyházmegyének összesen huszonhétezer szájmaszkot adományozott, olvasható az alapítvány honlapján.

koronavírus

Illusztráció

Fotó: Bazánth Ivola

A Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinati Elnökségi Tanácsának javaslatai alapján óvatosan, de visszatérhetünk a korábban megszokott rendhez. Ezt az újrakezdést szeretné támogatni az MRSZ is a sebészi szájmaszkokkal, amelyeket a gyülekezetek számához és nagyságához viszonyítva arányosan juttattak el az esperesi hivataloknak. Azokon a településeken, ahol ez megoldható volt, az MRSZ munkatársai és önkéntesei május 17-én vasárnap személyesen adták át a maszkokat a templomba érkező gyülekezeti tagoknak.