Bringázz a templomba! Bringázz a Refibe!

A Magyarországi Református Egyház is elkötelezett a teremtett világ védelmében, ezért a Magyar Kerékpárosklub 2020-as Inkább bringázz!” kampányának egykerekes támogatója. Ezen együttműködés keretén belül egyházunk Ökogyülekezeti Mozgalma közös kerékpározásra hívja a  református gyülekezetek és református oktatási intézmények tagjait.

Bringázz a templomba_Fb1920x1080_2db_-1_page-0001.jpg

A kerékpáros kampány időszaka: a teremtés hetének (2020.09.27.-10.04.) első napjától kezdve november 1-ig.

Részvétel:

  1. Készíts egy biciklis képet magadról, ahogy kerékpárral templomba/iskolába mész (látszódjon a templom/iskola épülete, a kerékpárod és Te magad is).
  2. A képet töltsd fel a Bringázz a Templomba! Bringázz a Refibe! Facebook eseményéhez, ellátva a neveddel, a gyülekezeted/iskolád nevével, utóbbi esetén osztályoddal is, illetve a településed nevével. Ha nincs Facebook fiókod, akkor küldd el nekünk a képet emailen (info@okogyulekezet.hu) a kért adatokkal és mi feltöltjük az eseményhez.

A kampány végén, a legtöbb embert megmozgató gyülekezet és oktatási intézmény értékes kerékpáros nyereményben részesül.

Miért jó kerékpározni?

  • Jót tesz a környezetnek, tisztább általa a levegő, hisz a légszennyezés egyik fő okozója a közlekedés
  • Erősíti az immunrendszert
  • Segíti testi és szellemi egészségünk megőrzését
  • Kerékpározás során könnyebb tartani a járványügyi védőtávolságot

Ünnepeljük a teremtés hetét a környezetünkre való odafigyeléssel, és pattanjunk nyeregbe október folyamán!

Kapcsolódó cikkünk: