Fiatal keresztyének a békéért
2019. augusztus 11., vasárnapAz igazságosság és béke zarándoklata keretében fiatalok százai érkeznek a napokban Dél-Koreába, hogy békemenettel demonstrálják hitüket a megbékélés és remény jegyében.
Augusztus 9. és 12. között fiatal keresztyének szerte a világból csatlakoznak a koreai közösségekhez, hogy az Egyházak Világtanácsa (EVT) dél-koreai Puszan városában tartott 2013. évi nagygyűlésén elindított igazságosság és béke zarándoklata, az ökumenikus mozgalom új paradigmája keretében közösen emeljék fel hangjukat a béke és reménység mellett. Az EVT a koreai kezdeményezéssel párhuzamosan Genfben rendezi meg saját zarándoklatát, „többezer mérfölddel távolabb, de lélekben vált vállnak vetve”.
A fiatalok az EVT globális ifjúsági hálózatának, az ECHOS bizottságnak a tagjaiként felhívásukban a világ egészét érintő béke és reménység mellett állnak ki, a koreai megbékélés mellett a globális békefolyamat melletti elköteleződésre hívják a fiatal keresztyéneket.
A világtalálkozó gerincét a közös imádság, a bibliai elmélkedés és a párbeszéd alkotják. A korai háború és a megosztott Koreai-félsziget „sebeit” felkeresve, a fiatalok abban reménykednek, hogy az ökumenikus mozgalom iránt elkötelezett társaikat is ösztönözni tudják szerte a világon. A találkozó ugyanis az EVT 2021-ben a németországi Karlsruhe városában sorra kerülő 11. nagygyűlésének előkészítő rendezvénye is egyben.
A szöuli békezarándoklatot az ECHOS háromnapos tanácskozása követi, ahol a fiatal képviselők az EVT koordinálta ökumenikus mozgalom programjaival kapcsolatos saját terveikről is egyeztetnek. Az esemény záróakkordja a Koreai-félsziget békés újraegyesítéséért immár hagyományosan megtartott világimanap lesz augusztus 11-én, illetve a másnap az EVT genfi központjában szervezett nemzetközi ökumenikus ifjúsági nap teszi teljessé a kezdeményezést.
Az ifjúság, a fiatal felnőtt korosztály bevonására a keresztyén egyházak az EVT puszani nagygyűlésén hozták létre az ECHOS bizottságot, amely azóta minden évben ülésezik és akciókat szervez, hogy a fiatalok hallathassák hangjukat az ökumenikus mozgalomban. Ugyanekkor erősítette meg a világkeresztyénség, többek között a koreai reformátusok sürgetésére, a koreai nép újraegyesülése melletti határozott kiállását, amit már 2013-ban is egy nagyszabású békezarándoklattal pecsételt meg.
Minthogy az MRE szoros kapcsolatot ápol a dél-koreai keresztyén közösség többségét képviselő presbiteriánus egyházakkal és saját történelmi tapasztalatai miatt is szívén viseli a koreai nép megosztottságát, korábban is részt vett imakampányokban, valamint az Észak- és Dél-Korea újraegyesülését szorgalmazó nemzetközi konzultációkon.
Külügyi Iroda
Forrás: www.oikoumene.org
Istent keresem
2Tim 4,6–8
„...eltétetett nekem az igazság koronája...” tovább >
Új fordítású Biblia / Károli-Biblia / Hitvallásaink
Ez történik továbbiak →
-
12. 15. vasárnap
A Reformátusok Lapja e heti számából
Országszerte -
12. 16. hétfő
-
12. 21. szombat
„Dicséretes a gyermek..."
Budapest -
12. 25. szerda
-
12. 26. csütörtök
Olvasta már?
-
Karácsonyi magány
„Nagyon nehéz lehet, bármilyen okból is, egyedül tölteni a karácsonyt, de tudjuk mindannyian, hogy közösségben, családban, hangos ünneplésben is át lehet élni a meg nem értettséget, elutasítottságot, elidegenedést." Némethné Sz. Tóth Ildikó adventi írásában arra emlékeztet: Isten tud az emberi magányról, és velünk akar lenni.
-
Hetven éve gondozzák a bibliafordítást
A bibliamisszió sokszínűségét bemutató konferenciával és személyes vallomásokból álló emlékkötettel ünnepelte fennállásának hetvenedik évfordulóját a Magyar Bibliatársulat.
-
Az önkéntesség, ami lelki és önismereti utazás is
„Ez a szolgálat jóval több, mint másokon segíteni. Fontos lépcsőfok a felnőtté válás folyamatában" – mondja az Önkéntes Diakóniai Évről annak programvezetője, Závodi Emese, akivel a Franciaországban szolgáló magyar fiatalok meglátogatása után beszélgettünk. A hosszútávú külföldi önkéntes szolgálatra január 31-ig lehet jelentkezni.
-
Szolidaritás az adventi sokadalomban
A menekült nők elszigetelődésének veszélyeire hívják fel a figyelmet a Magyar Református Szeretetszolgálat standján, kézműves termékeik megvásárlásával a református egyház menekültügyi integrációs szolgálatát segíthetjük.
-
Ott van a gyülekezet, ahol Isten Igéjét hirdetik
Három évtizeddel ezelőtt, 1989-ben alakult meg a rendszerváltozás utáni első budapesti református egyetemi gyülekezet. Az elmúlt harminc évről, az ifjúságról és az ifjúsági munkáról az 1RE Budapesti Református Egyetemi Misszió vezető lelkészével, Bedekovics Péterrel beszélgettünk.