Ifi hírek

AZÉ a dicsőség

Decemberében megjelenik az „Adj Zengő Éneket!" című keresztyén ifjúsági énekeskönyv második kötete.

Diákprogramok a Ráday Múzeumban

Minden korosztály számára sok érdekességet rejt a kecskeméti Ráday Múzeum látványraktára és ötvösműhelye. Állandó kiállításaikhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozásokra, tárlatvezetésekre várják az érdeklődő iskolai csoportok, közösségek jelentkezését.

Több vagy, ha adsz

Közel 9000 fiatal vállalta, hogy ezen a hétvégén kompromisszum nélkül segít országszerte és határon túl. A 72 óra kompromisszum nélkül szociális, önkéntes, ifjúsági akciót 11. alkalommal rendezte meg a három történelmi keresztyén egyház.

Ifjú feltalálókat és tudósjelölteket keresnek

Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre. Olyan kreatív fiatalokat keresnek, akik felismertek valamilyen műszaki, természettudományos problémát, és van saját ötletük a megoldásra is.

Játékos nyílt nap Debrecenben

Rendhagyó programmal, egy versennyel várják az érdeklődőket a Debreceni Református Hittudományi Egyetem október 12-i nyílt napján.

Mennyire ismered a bibliai családokat?

A Magyar Bibliatársulat Alapítvány ismét bibliaismereti versenyt hirdet középiskolások, valamint főiskolások és egyetemisták számára. A játék öt héten keresztül tart majd, és középpontjában bibliai családok lesznek.

Több mint osztálykirándulás

Osztálykirándulások teljes körű szervezését vállalja középiskolás korosztály számára a Debreceni Református Hittudományi Egyetem, melyeken a fiatalok interaktív módon ismerhetik meg a „kálvinista Róma" kincseit.

Merünk nagyobbat álmodni?

„Azért jöttem, hogy kikapcsolódjak és feltöltődjek lelkileg – de többet kaptam, mint amire számítottam" – az ÉlesztŐ pénteki napján arról kérdeztük a résztvevőket, mit tanultak az elmúlt napokban.

Mozdulj meg a másik felé!

„Kérdezd meg, mit kell tenned, vagy kinek kell segítened! Isten azt kéri tőlünk, ilyen módon váltsuk aprópénzre a keresztyénséget" – Szanyi György kárpátaljai lelkipásztor gondolataival kezdődött a felvidéki református fiatalok ÉlesztŐ elnevezésű találkozója.

Felszabadultan, célokat keresve

Egyháztól idegen, ateista kamaszok térnek meg és válnak gyülekezeteink aktív tagjaivá. Erre a csodára ember nem képes. A REFISZ nyári táborában több száz fiatal kereste Isten vezetését.

EGYRE inkább közösségben

Kép: EGYRE inkább közösségben
„Nemcsak az az imádság, amikor a két kezünket összekulcsoljuk és lehajtjuk a fejünket” – hangsúlyozta Bedekovics Péter, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetője a Kárpát-medencei imaéjjel központi eseményén. A vendéglátó EGYRE Egyetemi Református Misszió vezetőivel erről a gondolatról és a szervezet megújulásáról is beszélgettünk.

GeKIB

Sokarcú szervezés

A Kárpát-medencei református ifjúsági munkások közössége is ráfordult a Csillagpontra – többek között a jövő évi református ifjúsági találkozóról tanácskoztak a Gekib nagyváradi ülésén november 5. és 7. között.

Ez történik továbbiak →

Refo500

Egy nap a Refo500 sátorban

A szervezők meghívására a Zsinati Ifjúsági Iroda önálló programmal, a Refo500 sátorral érkezett Velencére, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójára (EFOTT).

Túllátni a kereteken

A Zsinati Ifjúsági Iroda Refo500 sátoráról, a program valódi erejéről és üzenetéről a szervezőket kérdeztük.