Református hittan

Március első felében zajlanak az állami iskolákban kötelezően választható hit- és erkölcstanórákkal kapcsolatos tájékoztató szülői értekezletek, a szülők áprilisban írathatják be református hittanra gyermeküket. Oldalunkon elérhetőek az informálódást, tájékoztatást szolgáló segédanyagok.

Hetedszer tartottak konferenciát teológus doktoranduszok

Fiatal kutatóknak és doktoranduszoknak szervezett nemzetközi konferenciát a Doktoranduszok Országos Szövetségének hittudományi osztálya február 10. és 12. között Pécsen.

Több új református tanoda nyílik februárban

A diákok iskolai lemaradásának és lemorzsolódásának megelőzésére az iskola utáni tanulmányi és közösségformáló programokat szolgáltató tanodák a leghatékonyabb eszközök.

A választható hit- és erkölcstan szervezésének 15 lépése

A 2017/18. tanévre történő beiratkozáskor, illetve átiratkozáskor alkalmazott szabályok.

„Ha megijedünk egy alumíniumkannától a hittanórán, akkor nagy baj van”

Tizenhat évig Józsefvárosban tanított, iskolát vezetett Józsefvárosban, most a Református Pedagógiai Intézetet vezeti. Az állandó megújulást, a módszertani sokféleséget és az odafordulás pedagógiáját hirdeti. Szontagh Pállal beszélgettünk.

Keresztyén szemléletű szociális munka alapszak indul

Az országban egyedülállóan a Sárospataki Református Teológiai Akadémia (SRTA) és a Miskolci Egyetem (ME) közös szociális munka alapszakot indítanak 2017 szeptemberében. A levelező formában induló képzés gyakorlatorientált, a keresztyén értékrendet és a magas szakmai színvonalat az Ökumenikus Segélyszervezet segít megteremteni.

Hittan: február 1-jei változásjelentés

Tájékoztató és adatlap a kötelezően választható református hit és erkölcstan szervezéséhez szükséges február elsejei csoportlétszám-jelentéshez.

Református felsőoktatási körkép

Február 15-ig lehet jelentkezni a magyarországi egyetemek és főiskolák ősszel induló képzéseire. A négy református felsőoktatási intézmény idén is közös kiadványban mutatja be képzési kínálatát.

Harminc év elmélkedései

A Károli Gáspár Református Egyetem és a Francia Intézet közösen mutatta be a Hollán Sándor festő életéről készült könyvet.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Letölthető hittan-anyagok

A lenti linkre kattintva letölthető az állami általános iskolákban és hatosztályos gimnáziumokban végzett hittanoktatás-szervezést segítő szórólap, a gyülekezeteknek megküldött plakát nyomtatható változata, illetve újdonságképpen a református hit- és erkölcstan oktatást bemutató szakmai anyagok (PowerPoint).

Letölthető hit- és erkölcstan szórólap, plakát és bemutató előadás

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Mikor vehetőek kézbe a hittan taneszközök?

Milyen típusú hit- és erkölcstan oktatás létezik az MRE keretein belül?