A Palesztin Egyházügyek Legfelsőbb Elnöki Bizottságának meghívására május 15–18. között a Szentföldre látogatott a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnöksége.
Világmissziós konferencián vett részt Dobos Ágoston a Magyarországi Református Egyház küldöttjeként, Dél-Koreában. A békésszentandrási református lelkipásztor kéthetes útja során egy misszionáriusképző gimnáziumba is ellátogatott, ahol egyháztörténelmet tanított a helyi diákoknak.
A harmincéves Sosheel Emanuel Pakisztánból érkezett és a következő két évben a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán fog tanulni. A lahorei születésű teológushallgatóval a pakisztáni keresztények helyzetéről, személyes meglátásairól, terveiről beszélgettünk.
Kétmillió forinttal támogatja a pakisztáni református testvéreket a Magyarországi Református Egyház. Pakisztánban az elmúlt időszakban rég nem látott méretű árvíz pusztított.
A Közel-Keleten élő keresztyének helyzete egyre rosszabb, rengetegen hagyják el szülőföldjüket, ősi kultúrák tűnnek el. Ebben a helyzetben Magyarország az üldözött keresztyének megsegítésére létrehozott államtitkárságon, valamint a Hungary Helps programon keresztül próbál helyben segíteni a rászorulóknak. Ezt a munkát mutatja be az Arcok és történetek – Magyar segítség a kereszténység bölcsőjében című kötet.
Lesslie Newbigin 1989-ben írta meg az Evangélium a pluralista társadalomban című könyvét, amely 2006-ban jelent meg magyar nyelven a Harmat kiadó gondozásában. Felvetődik a kérdés, hogy miért foglalkozunk egy ilyen régóta elérhető művel. A válasz egyszerű: mert azóta is időszerű, sőt talán még aktuálisabb is, mint korábban volt.
Szomália lakossága korábban kifejezetten toleráns volt a más vallásúakkal, de az utóbbi évtizedekben az iszlamista terror és a szélsőségesek térnyerése miatt már a saját családjukban sem bízhatnak a keresztyének, akik az életüket kockáztatják, ha Bibliát vesznek a kezükbe.
A görögországi Szalonikiben tárgyalt a Református Egyházak Világközösségének Európai Területi Tanácsa. Az összejövetel középpontjában az orosz–ukrán háború és következményei, valamint az igaz istentisztelet állt. Balog Zoltán püspököt kérdeztük a találkozóról és a tapasztalatairól.
Az ukrajnai háború okozta humanitárius és politikai helyzetre adott válaszokat, Az egyház igaz istentiszteletéről napjaink szorongatott helyzetében című dokumentumot és a tagegyházakat érintő egyéb aktuális kérdéseket tárgyalta meg a Református Egyházak Világközösségének Európai Területi Tanácsa az európai református egyházak képviselőivel 2023. május 4–5-én a görögországi Szalonikiben.
A szovjet időkben államosított Pecserszka Lavra épületét a háború kitörése után Moszkvával szakító Ukrán Ortodox Egyházhoz tartozó szerzetesek lakják, akik a felszólítások ellenére nem hajlandók távozni onnan. Az ukrán politikai vezetés azonban mindent megtesz, hogy az ukrán állam tulajdonában lévő létesítményekből eltávolítsa az oroszbarátnak tartott egyház embereit.
Szudánban polgárháború tört ki április közepén. Két katonai vezető több tízezer katonája harcol egymással a hatalom megszerzéséért. Az észak-afrikai országban élő keresztyének két tűz közé kerültek, támogatottság és valódi képviselet nélkül.
Tud egy fontos egyházi rendezvényről, amit nem lát az eseménynaptárunkban? Esetleg Ön szervezi a programot és szeretné, ha ajánlanánk? Küldje be nekünk a részleteket!