Több mint százötven éve gyógyítunk betegeket budapesti kórházunkban. Bár ennek formája időről időre változott, motivációnk állandó: Krisztus szeretetének megjelenítése a betegek és hozzátartozóik felé, valamint a gyógyító közösségen belül.

„Jutalmam, hogy tehetem”

Az 1866-ban alapított Bethesda közel egy évszázadig volt a református szeretetszolgálat zászlóshajója, a kórház 1951-es államosításáig diakonisszák ápolták a betegeket. „Jutalmam, hogy tehetem” volt a testvérközösségben élő, a szeretetszolgálatot hivatásszerűen végző református nők jelmondata. Az időközben gyermekkórházzá alakított intézményt 1992-ben kapta vissza egyházunk, a gyógyítás magas szakmai színvonalával és családbarát légkörével igyekszünk folytatni elődeink munkáját.

Profilunk

Részt veszünk a főváros gyermekügyeleti rendszerében, de fogadunk betegeket Pest megyéből és az ország más területeiről is. Országos hatáskörű, kiemelt profilunk az égéssérült gyermekek ellátása, ugyancsak országosan fogadunk epilepsziás gyerekeket műtét előtti kivizsgálásra.

Hírek a Bethesdából

Meseösvény, Bethesda, terv

Meseösvényt a Bethesdába!

Adományokat gyűjt a református Bethesda Gyermekkórház, hogy a hosszan náluk gyógyuló gyerekeknek meseösvényt építhessenek. A különleges kertet Kő Boldizsár mesejátszótér-tervező már megálmodta, most a hozzájárulásokat várják.

gyogyitomackok_somlainekissviktoria_hirlingbalint_01.jpg

A szeretet cérnájával készülnek a gyógyító macik

Hobbiból készít ölelni való plüssmackókat Somlainé Kiss Viktória. A legtöbb játék a Bethesda Gyermekkórházban fekvő gyermekekhez kerül: a gyógyulást segítik, támaszt és vigaszt nyújtanak, ha épp nincs a gyerekekkel senki, aki bátorítaná őket. Viktória már négy éve varrja a gyógyító macikat, több mint hétszáz került már ki a keze alól.

bethesda videó nyugati

Kórház a pályaudvaron – VIDEÓ

Pánikroham, magas vérnyomás, ájulás – a háború elől menekülők gyakran legyengülve, betegségekkel küzdve érkeznek meg a pályaudvarokra a több órás utazás után. A segítség ilyenkor rögtön érkezik, a Bethesda Gyermekkórház orvosai és ápolói szakszerű ellátással, gyógyszerekkel és gyógyító kedves szavakkal várják Záhonyban és a Nyugati pályaudvaron az Ukrajnából érkezőket.

További tartalmak

Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díj

A díjat a Bethesdát a rendszerváltás után újraindító főigazgató, Dizseri Tamás (1949-2003) emlékére hozta létre egyházunk Zsinata, a Dunamelléki Református Egyházkerület, a Hold utcai Református Egyházközség Protestáns Fóruma és a Bethesda Kórház Alapítvány. A kitüntetést 2005 óta Dizseri Tamás halálának évfordulójához kapcsolódva adják át.

Díjazottak

• 2005: Fülöp G. Dénes marosvásárhelyi lelkipásztor,
  • 2006: Neuwirth Magdolna neurológus főorvos,
  • 2007: Győri Katalin, a debreceni Erdélyi Otthon szervezője és vezetője,