Tanárt keres a Benkő

Az újpesti Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium történelem-földrajz és testnevelés szakos tanárt keres, egyetemi végzettséggel.

A pataki csoda

Zemplén legnagyobb és legmodernebb sportkomplexumával gazdagodott a Sárosptataki Református Kollégium – hála az egykori diákok, ma már tehetős üzletemberek nagylelkűségének. Az ilyen gesztusok nem példátlanok az intézmény közel fél évezredes történetében, és saját, egész nemzetének javát szolgáló küldetésében erősítik meg a Trianon óta perifériára szorult régió református kollégiumát.

Átadták a sárospataki Wáberer Sportcentrumot

Elkészült a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona új komplexuma, a Wáberer Sportcentrum. Az egykori pataki diákok adományából megépült tornatermet június 24-én vehették birtokba a fiatalok.

Áldás a diákoknak és a városnak

Letették a miskolci Lévay-gimnázium új, korszerű tornatermének és uszodájának alapkövét pénteken.

Milyen tanév van mögöttünk?

Szinte minden diáknak (és tanárnak) a nyári vakáció a tanév leginkább várt időszaka. Mielőtt a tanévzáró ünnepségek után bezáródnának az iskolaajtók, tekintsünk vissza a most befejeződő tanévre, próbáljuk felmérni református iskolarendszerünk eredményeit, örömeit és gondjait!

Iskolaépítő öregdiákok

Öregdiákok segítségéből újult meg a Sárospataki Református Kollégium, támogatásukkal hamarosan elkészül a sportcsarnok, és már tervezik az uszodát is. De más terveik is vannak: a sárospataki refi az emigrációba szakadt magyar családok gyermekeit hazahívná tanulni, ezzel beindítva a fordított peregrinációt.

Díjakat adtak át pedagógusnap alkalmából

A Károli Gáspár Református Egyetem professzora és a dunamelléki egyházkerület volt főgondnoka is kitüntetést vehetett át.

Diákok adományai is fejlesztik a Kárpát-medencei református oktatást

Magyar református óvoda indulhat Szabadkán, új iskola épülhet a partiumi Zilahon és új sportpályája lehet a kárpátaljai Nagybereg református Líceumának. Mindehhez református diákok és tanárok 17 millió forint támogatást gyűjtöttek.

„Isten országának tetten érhetőnek kell lennie az oktatásban”

„Jézus Krisztus váltságáldozata azokra is érvényes, akiktől tartunk, akik oktatását kevésbé tartjuk ígéretesnek” - Inkluzív református általános iskolák címmel szerveztek műhelynapot a Zsinati Hivatalban.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Mi a különbség a kísérleti tankönyv és a tartós tankönyv között?

Meddig használhatóak a tartós tankönyvek?