Öt éves a kispesti Szőlőskert

„A gyermekekben ott van valami Isten országának titkából, amit a felnőttek gyakran hajlamosak elfelejteni" – hangsúlyozták a kispest-központi református gyülekezetben, ahol október 6-án ünnepelték a Szőlőskert Óvodája fennállásának ötödik évfordulóját.

Tanárt keres a Baár-Madas

A Baár-Madas Református Gimnázium középiskolai informatika tanárt keres november eleji munkakezdéssel.

Elindult a kutatás az elveszett adatok nyomában

Online csapatverseny indult október elsején a reformáció hónapjához kapcsolódva. Közel 200 csapat nevezett a rendhagyó református iskolatörténeti vetélkedőre.

Iránytű

Megjelent a Magyar Református Nevelés 2019. évi 3. száma, Iránytű címmel. A Református Pedagógiai Intézet folyóiratának tanulmányai, cikkei egyre szélesedő horizonton veszik számba a református oktatás hasonlóságait és eltéréseit, lehetőségeit és kihívásait.

Református ösztöndíj a Károlin

Hitük iránt elkötelezett református fiatalok felsőoktatási tanulmányait támogatja a Károli Gáspár Református Egyetem: az általuk most alapított ösztöndíj elnyerésére azok a nem hitéleti képzéses hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik reformátusok, gyülekezetük aktív, tevékeny tagjai.

Hittan: adatlapok létszámjelentéshez a 2019/2020-as tanév kezdetén

A Zsinati Oktatási Iroda nyilvánosságra hozta a fakultatív hittanoktatás és a kötelezően választható hit- és erkölcstanoktatás szervezésével összefüggő létszámjelentés teljesítéséhez szükséges adatlapot és tájékoztatót.

A siker titkát tanítják

Száz év alatt hatszorosára nőtt a fasori református oktatás: a most induló tanévet már külön, felújított épületekben kezdte a budapesti gyülekezet fenntartásában működő Csipkebokor óvoda és Julianna általános iskola. Most vasárnap ezért adott hálát a közösség.

Új tanév, új helyszínek a Károlin

Korszerűen felújított iskolaépületben kezdték a 2019/2020-as tanévet a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karának budapesti hallgatói. A újpesti képzési helyszínt szeptember 9-én, hétfőn az egyetemi tanévnyitó istentisztelet után vették birtokukba a tanárok és a diákok.

Gazdasági szakembert keres a DRHE

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) rektora pályázatot hirdet Gazdasági csoportvezető munkakörre, az egyetem működésével kapcsolatos pénzügyi, gazdasági feladatok ellátására.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?