Székellyé fogadták a genfi reformátort

2014. július 13., címkék: kálvin emlékév, sepsiszentgyörgy, szoboravatás, hetedik református világtalálkozó

Kálvin-szobrot avattak július 10-én Sepsiszentgyörgyön, a 7. Református Magyar Világtalálkozón.

Szobor a bölcs fejedelemnek

2013. október 22., címkék: péterfy lászló, október 23, szoboravatás, reformátusok lapja, bethlen gábor

Október 23-án avatják fel Bethlen Gábor fejedelem szobrát Kolozsváron. Az alkotóval, Péterfy László szobrászművésszel beszélgettünk.

Kálvin-szobor a Kálvinon

2012. július 01., címkék: évfordulók, budapest-kálvin tér, szoboravatás, kálvin jános

Búza Barna budapesti köztéri Kálvin-szobrának története.

Június 02.: 105 éve avatták a hajdúböszörményi Bocskai-szobrot

2012. június 02., címkék: bocskai istván, szoboravatás, debrecen, évforduló

A XX. század első magyar protestáns „közösségi" ünnepe, az 1906 és 1907 között megtartott
Bocskai-ünnepség volt, amelynek központi megemlékezései a Hajdúság két fontos városában, Debrecenben és Hajdúböszörményben voltak.

Szobrot emeltek Tavaszy Sándornak

2011. december 19., címkék: sárpatak, erdélyi egyházkerület, Határon túl, tavaszy sándor, szoboravatás

Ünnepélyes keretek között avatták fel december 11-én a sárpataki református templom udvarán az egykori református püspök, teológia- és filozófiatanár mellszobrát, Miholcsa József alkotását.

Református akarattal - Sopronban állítottak szobrot Sütő Andrásnak

2011. október 14., címkék: sopron, szoboravatás

Fontos hangsúlyozni, hogy Sopronban történt mindez, ugyanis Bocskay Vince erdélyi szobrászművész alkotása az első ilyen főhajtás Sütő András emléke előtt az egész Kárpát-medencében.

Kősziklára építsünk, mint országalapító királyunk – Szent István-szobor Sepsiszentkirályban

2010. augusztus 23., címkék: szoboravatás, Határon túl, sepsiszentgyörgy

Dienes Attila művész alkotását leplezték le szombaton Sepsiszentkirályban a református templom kertjében.

Piszkárkosi Szilágyi Sámuelnek állítottak szobrot

2010. július 19., címkék: bölcskei gusztáv, bihari egyházmegye (kre), Határon túl, piszkárkosi szilágyi sámuel, hegyközkovácsi, szoboravatás, királyhágómelléki egyházkerület

A református püspök mellszobrát vasárnap avatták fel a Bihar megyei Hegyközkovácsiban. Az ünnepi istentiszteleten Bölcskei Gusztáv püspök hirdette az igét.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >