Adománygyűjtés az iskolákért

2018. november 19., címkék: generális konvent (gk), adománygyűjtés, református oktatás, oktatási alap

Idén is gyűjtést szervez a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap a határon túli magyar anyanyelvű oktatás megsegítésére. A református iskolák diákjai által gyűjtött adományokat többek között óvodák és iskolák indítására, fenntartására, valamint bibliák ajándékozására fordítják.

Indul az adománygyűjtés

2017. november 22., címkék: oktatási alap, református oktatás, adománygyűjtés, generális konvent (gk)

Ismét gyűjtést szervez a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap a határon túli magyar anyanyelvű oktatás megsegítésére. A református iskolák diákjai által gyűjtött adományokat többek között óvodák és iskolák indítására, fenntartására, valamint Bibliák ajándékozására fordítják.

Indul a Kárpát-medencei református oktatási intézmények adománygyűjtése

2016. november 04., címkék: ifi, oktatási alap, református oktatás, adománygyűjtés, generális konvent (gk)

A Kárpát-medence református iskoláinak tanárai és diákjai 2010 óta minden év végén adománygyűjtést szerveznek. A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap céljaira befolyt összeg rendeltetése, hogy segítséget nyújtson nehéz helyzetben lévő, Magyarország határain kívül működő református oktatási/nevelési intézményeknek, illetve segítse ilyen intézmények elindítását.

Ismét elindult az adománygyűjtés

2015. november 24., címkék: generális konvent (gk), ifi, református oktatás, adománygyűjtés, Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

Határontúli intézmények pályázhatnak az Oktatási Alaphoz

2015. július 01., címkék: generális konvent (gk), Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

A Kárpát-medencei Református Közoktatási Alapból idén 26 millió forinttal tudják támogatni a határontúli református oktatási intézmények alapítását és működtetését. A Generális Konvent elnökségének döntése szerint 14 milliót egyházkerületenként egy-egy előre meghatározott projektre költenek, a maradék 12 millióra pedig az intézmények pályázhatnak.

Huszonhárom intézmény – huszonhárom millió forint támogatás

2014. november 04., címkék: Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, adománygyűjtés, oktatási alap

A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap 2013. évi adománygyűjtéséből 12.700.580 forint támogatás folyt be, a Magyar Református Egyház költségvetéséből 11 millió forint összeggel támogatta az alapot, a Magyar Bibliatársulat pedig a Bibliaprogramra 2 millió forint keretösszeget ajánlott fel.

Ismét indul az adománygyűjtés

2013. november 11., címkék: református oktatás, adománygyűjtés, generális konvent (gk), Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

Tavaly tizenegy és fél milliót gyűjtöttek Kárpát-medencei református oktatási intézmények. A Magyar Református Egyház megduplázta az összeget és hat kárpátaljai, négy szlovákiai, négy erdélyi, öt királyhágómelléki, valamint három szerbiai óvodát és iskolát támogatott belőle. Idén ismét indul az adománygyűjtés.

Újra gyűjtenek a református diákok

2012. november 06., címkék: oktatási alap, adománygyűjtés, 2012

Harmadszor hirdet adománygyűjtést a Kárpát-medencei Református Közoktatási Alap. Idén a kezdeményezés három célt szeretne támogatni: a határon túli református oktatási intézmények létrehozását és megmaradását segíteni, s Bibliát adni a kilencedikes diákok kezébe.

Református diákok gyűjtenek társaiknak

2011. november 02., címkék: református oktatás, adománygyűjtés, oktatási alap

Egy hónapos gyűjtést szervez a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, az év végi akcióval a határon túli magyar anyanyelvű oktatást akarja segíteni. A Magyar Református Egyház megkétszerezi az összegyűjtött adomány összegét. Többek között határon túli magyar óvodák és iskolák indítására, fenntartására, Bibliák ajándékozására fordítják a református iskolák diákjai által gyűjtött adományokat. A szervezők szeretnék, ha a programba bevont diákok is gazdagodnának lélekben.