Ifi hírek

Jelentkezz önkéntesnek a Bárka táborba!

Válts valóra álmokat, ajándékozz örökre szóló élményt, közben pedig légy része egy felkészült és vidám csapatnak! Legyél Te is a Bárka tábor önkéntese! A program fő célja a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése.

„Találkozásom a Biblia élővilágával” digitális rajz- és fotópályázat

Bibliai témájú képzőművészeti pályázatot hirdet az Ökogyülekezeti Mozgalom általános és középiskolások számára.

Nem hétköznapi

Mindennapi kenyerünk az idei Ökumenikus Diákfilmszemle témája. Katolikus, református és evangélikus iskolák 5-12. évfolyamos tanulói nevezhetik kisfilmjeiket.

Önkéntes Diakóniai Év 2020-ban is!

Hiszel benne, hogy a legapróbb segítség is hatalmas változást indíthat el? Segíteni szeretnél és jobban megismernéd önmagadat? Szívesen találkoznál új emberekkel, kultúrákkal és nyelveket tanulnál? Önkéntesként szeretnél szolgálni? Akkor az Önkéntes Diakóniai Év a legjobb hely számodra!

Az önkéntesség, ami lelki és önismereti utazás is

„Ez a szolgálat jóval több, mint másokon segíteni. Fontos lépcsőfok a felnőtté válás folyamatában" – mondja az Önkéntes Diakóniai Évről annak programvezetője, Závodi Emese, akivel a Franciaországban szolgáló magyar fiatalok meglátogatása után beszélgettünk. A hosszútávú külföldi önkéntes szolgálatra január 31-ig lehet jelentkezni.

Magnetofon helyett trombitaként

Nyitottak a spiritualitásra, sokat és rendszeresen interneteznek, példaképek számukra tanáraik. Autoritásból nem lehet velük kommunikálni, élő, konkrét és hiteles példákkal azonban igen, ebben pedig az egyháznak, az államnak és a civil szférának is nagy szerepe és felelőssége van.

Keressük meg azt az egyet is!

„Arra kell hívnunk a fiatalságot, hogy együtt legyünk, tudjuk meghallgatni egymást és érezzük meg, hogy összetartozunk” – vallja Szenn Péter, a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház püspöke. A Kárpát-medencei református ifjúsági szervezetek képviselői idén ősszel Kopácson találkoztak, ahol megismerhették a Horvátországban élő reformátusok helyzetét is.

Hangszercsere program indul keresztyén együtteseknek

A kormány hangszercserét támogató program indításával segíti a keresztyén könnyűzenei együttesekben játszó fiatalokat.

72 óra kompromisszum nélkül közösségeinkben

Tizenkettedik alkalommal segíthettünk 72 órán át kompromisszum nélkül október 10. és 13. között. Az ökumenikus ifjúsági önkéntes akcióba ezúttal is számos református közösség kapcsolódott be.

Imaéjjel a megbocsátás jegyében

A bűnbánat, a bocsánatkérés, a kegyelem és a megbocsátás lesznek az idei Kárpát-medencei református imaéjjel kulcsfogalmai. A Zsinati Ifjúsági Iroda arra buzdít mindenkit: szervezzen imaalkalmat a gyülekezetében október 25-én.

Eszközei vagyunk a megbocsájtásnak

Kép: Eszközei vagyunk a megbocsájtásnak
„Szenved- e valaki közöttetek? Imádkozzék!" A 108. zsoltár második verse összefoglalja a Kárpát- medencei ifjúsági imaéjjel célját, melynek jegyében református fiatalok százai gyűltek össze gyülekezeti közöségükben, hogy beszélgetve, játszva és imádkozva töltsenek együtt egy estét.

GeKIB

Sokarcú szervezés

A Kárpát-medencei református ifjúsági munkások közössége is ráfordult a Csillagpontra – többek között a jövő évi református ifjúsági találkozóról tanácskoztak a Gekib nagyváradi ülésén november 5. és 7. között.

Ez történik továbbiak →

Refo500

Egy nap a Refo500 sátorban

A szervezők meghívására a Zsinati Ifjúsági Iroda önálló programmal, a Refo500 sátorral érkezett Velencére, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójára (EFOTT).

Túllátni a kereteken

A Zsinati Ifjúsági Iroda Refo500 sátoráról, a program valódi erejéről és üzenetéről a szervezőket kérdeztük.