Ifi hírek

Keressük meg azt az egyet is!

„Arra kell hívnunk a fiatalságot, hogy együtt legyünk, tudjuk meghallgatni egymást és érezzük meg, hogy összetartozunk” – vallja Szenn Péter, a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház püspöke. A Kárpát-medencei református ifjúsági szervezetek képviselői idén ősszel Kopácson találkoztak, ahol megismerhették a Horvátországban élő reformátusok helyzetét is.

Hangszercsere program indul keresztyén együtteseknek

A kormány hangszercserét támogató program indításával segíti a keresztyén könnyűzenei együttesekben játszó fiatalokat.

72 óra kompromisszum nélkül közösségeinkben

Tizenkettedik alkalommal segíthettünk 72 órán át kompromisszum nélkül október 10. és 13. között. Az ökumenikus ifjúsági önkéntes akcióba ezúttal is számos református közösség kapcsolódott be.

Imaéjjel a megbocsátás jegyében

A bűnbánat, a bocsánatkérés, a kegyelem és a megbocsátás lesznek az idei Kárpát-medencei református imaéjjel kulcsfogalmai. A Zsinati Ifjúsági Iroda arra buzdít mindenkit: szervezzen imaalkalmat a gyülekezetében október 25-én.

Elindult a kutatás az elveszett adatok nyomában

Online csapatverseny indult október elsején a reformáció hónapjához kapcsolódva. Közel 200 csapat nevezett a rendhagyó református iskolatörténeti vetélkedőre.

Online bibliaismereti verseny tizedszer

A bibliai szövetségekre épül a Magyar Bibliatársulat Alapítvány legújabb online bibliaismereti versenye, amelybe középiskolások, valamint főiskolások, egyetemisták és más fiatal(os) felnőttek is bekapcsolódhatnak. A játék öt héten keresztül tart majd, és végigkíséri a résztvevőket a Biblia nagy, összefüggő történetén a teremtéstől az újjáteremtésig.

Legyél Te is a 72 óra nagykövete!

Október 1-ig még regisztrálhatsz a 72 óra kompromisszum nélkülre, hogy október 10-13. között több ezer fiatallal közösen tehess másokért, környezetedért, segíts ott, ahol szükség van rád! A háromnapos önkéntes ökumenikus ifjúsági akció szervezői a következő hetekben keresik a 72 óra legkreatívabb fiatal „nagykövetét".

Most akkor mit szabad a házasság előtt?

Nem kis fába – mondhatni, inkább mamutfenyőbe – vágta a Református Fiatalok Szövetségének (REFISZ) elnöksége a fejszéjét, amikor úgy döntött, idén a párkapcsolat, házasság, szexualitás, homoszexualitás és az egyedüllét lesz a szokásos augusztusi nyári táboruk témája. Igen, ez így mind.

Szélesre nyitni a teológia kapuját

Az Ószövetségről beszélgetett a Csillagpont fiataljaival Kustár Zoltán a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora, ószövetséges professzor. Az egyetemtől egyébként sem áll távol, hogy laikusoknak adjon mélyebb teológiai tudást: szeptembertől ismét elindul a teológia minor részismereti képzésük, amelyre még lehet jelentkezni.

Jó lelkész?

„Őszinte, elfogadó, hiteles." Több mint kétszáz ember mondta el, mit gondol arról, milyen a jó lelkész. A Magyar Református Egység Napján a Debreceni Református Hittudományi Egyetem pavilonjában többek között arról kérdeztük az Egység Napjára látogatókat, hogy milyen tulajdonságokkal „kell" hogy rendelkezzenek a lelkipásztorok.

Eszközei vagyunk a megbocsájtásnak

Kép: Eszközei vagyunk a megbocsájtásnak
„Szenved- e valaki közöttetek? Imádkozzék!" A 108. zsoltár második verse összefoglalja a Kárpát- medencei ifjúsági imaéjjel célját, melynek jegyében református fiatalok százai gyűltek össze gyülekezeti közöségükben, hogy beszélgetve, játszva és imádkozva töltsenek együtt egy estét.

GeKIB

Sokarcú szervezés

A Kárpát-medencei református ifjúsági munkások közössége is ráfordult a Csillagpontra – többek között a jövő évi református ifjúsági találkozóról tanácskoztak a Gekib nagyváradi ülésén november 5. és 7. között.

Ez történik továbbiak →

Refo500

Egy nap a Refo500 sátorban

A szervezők meghívására a Zsinati Ifjúsági Iroda önálló programmal, a Refo500 sátorral érkezett Velencére, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójára (EFOTT).

Túllátni a kereteken

A Zsinati Ifjúsági Iroda Refo500 sátoráról, a program valódi erejéről és üzenetéről a szervezőket kérdeztük.