Júl 30. hétfő

Sófár református dicsőítő iskola

Idén a szerelem, a párkapcsolat, a valakihez tartozás témakörét járják körbe a résztvevők a bibliai vőlegény és menyasszony gazdag metaforáján keresztül.

Júl 31. kedd

Jelenkezés egységes lelkészképesítő vizsgára

Az Egységes Lelkészképesítő Bizottság idén is várja azok jelentkezését, akik a református lelkészi egyetemi oklevelet már megszereztek és református lelkészi képesítést kívánnak nyerni, vagy akik honosítani szeretnék lelkészi képesítésüket.

Aug 03. péntek

A zene összeköt

Neves zenei együttes, a CoroPiccolo Karlsruhe ad koncertet augusztus 3-án, péntek este 6 órakor Budapesten, a Kálvin téri református templomban.

Aug 16. csütörtök

Kottabemutató a Tahi Egyházzenei Héten

Kiemelt eseménnyel gazdagodik idén az augusztus 13. és 19. között zajló Tahi Egyházzenei Hét. Augusztus 16-án, csütörtök délután 4 órakor mutatják be a Gárdonyi Zoltán kórusműveiből összeállított újabb gyűjteményt.

Aug 17. péntek

„A názáreti Jézus: mítosz vagy valóság?”

A Kálvinista Apologetikai Társaság Jézus személyével kapcsolatban szervez beszélgetést a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának épületében.

Aug 19. vasárnap

Ökumenikus istentisztelet

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának tagegyházai és tagszervezetei ökumenikus hálaadó istentiszteletet tartanak államalapításunk és ezer éves történelmünk ünneplésének részeként, az augusztus 20-i állami ünnep előestéjén.

Aug 21. kedd

Nagykőrösön ülésezik a Doktorok Kollégiuma

Megkezdődött a regisztráció a Doktorok Kollégiumának 2018. évi ülésére, egyházunk tudományos testülete 2018. augusztus 21–22. között Nagykőrösön tartja következő tanácskozását.

Aug 23. csütörtök

Reformátusok Szárszói Konferenciája

Újra megnyitja kapuit a Reformátusok Szárszói Konferenciája. A helyszín a mára már fogalommá vált balatonszárszói Soli Deo Gloria Családi Hotel és Konferencia-központ, ahol 2018. augusztus 23–26. között várják a külső-belső migráció iránt érdeklődőket.

Szept 21. péntek

Generális Konvent elnökségi ülés

Szept 30. vasárnap

Teremtés hete

A közösség témáját járja körül ezúttal a Teremtés hete, amit idén szeptember 30. és október 7. között ünnepelünk.

Nov 15. csütörtök

Generális Konvent elnökségi ülés