Szept 19. szerda

Szerdán ismét Református félóra

Letölthető a Bibliaapp, Testvért akarok kezdeményezést indítottak Kárpátalján... – ízelítő az MR1 Kossuth Rádió műsorának szerdai adásából.

Szept 21. péntek

Generális Konvent elnökségi ülés

Szept 21. péntek

A magyar vállalkozások nemzetközi versenyképességének helyzete

Szeptember 21-én, pénteken tartják a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Társadalomtudományok és Nemzetközi Tanulmányok Intézetének harmadik külgazdasági témájú konferenciáját.

Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat évnyitója

Ebben az évben a Komárom-Esztergom megyei Tatán rendezik meg a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat (KRSZH) évnyitóját.

Árva Bethlen Kata

Az Ars Sacra fesztivál kiemelt programjaként a Budai Református Egyházközségbe érkezik Kocsis István monodrámája.

Egy úton

Jótékonysági közösségi és családi napot szervez szeptember 22-én a pestszentimrei sportkastélyban a helyi gyülekezetek.

Bemutatkozik a Református Tananyagtár

Szeretnénk minél több pedagógussal megismertetni a fejlesztést, és persze kipróbálni gyakorlatban is az elkészült anyagokat, ezért 2018. decemberig havonta egy-egy iskolába szervezünk bemutató látogatást, ahova pedagógusokat, intézményvezetőket várunk. A látogatás során a bemutató órák és azok tapasztalatainak megbeszélése mellett a Református Tananyagtár használatába is bevezetnénk az érdeklődőket, emellett lehetőség nyílik eszmecserére a református tananyagfejlesztés irányairól, a digitális pedagógia kihívásairól, örömeiről.

Hitvita Szűz Mária mennybevételéről

Mit tanít pontosan Mária mennybevételéről a katolikus egyház, és mit tanít ezzel szemben a protestantizmus? A protestáns-római katolikus hitvitasorozat következő részeként a római egyház legújabb dogmájának kérdését vitatja meg Szász Péter történész, római katolikus apologéta és Nagy Gergely református teológus, lelkész szeptember 27-én este.

25 éve indult újra a Lónyay

Koncertekkel, kulturális programokkal és hálaadó istentisztelettel ünnepli újraindulásának 25. évfordulóját a budapesti Lónyay Utcai Református Gimnázium szeptember 27. és 29. között.

Szept 28. péntek

Iskolatúra

2018 szeptemberétől rendezvénysorozat indul „Iskolatúra” címmel, amely lehetőséget ad a református intézmények számára, hogy számot adjanak a náluk folyó – a református többlet szempontjából kiemelkedő – szakmai munkáról. A program célja, hogy az intézmények közötti tudásmegosztást, kapcsolatrendszert erősítsük, lássuk egymás jó gyakorlatait, innovációit.

Szept 29. szombat

Hálaadás Nagykőrösön

Szeptember 29-én 15 órától hálaadó istentiszteleten emlékeznek arra, hogy 25 éve indult újra a nagykőrösi református gimnázium.

Szept 30. vasárnap

Teremtés hete

A közösség témáját járja körül ezúttal a Teremtés hete, amit idén szeptember 30. és október 7. között ünnepelünk.

Szept 30. vasárnap

Hálaadás Pócsmegyeren

Hálaadó istentiszteletet tartanak a pócsmegyeri református templomtorony építésének 200. évfordulójából szeptember 30-án vasárnap 15 órakor.

Okt 01. hétfő

Legyen a vendégünk egy mesére!

Szeptember 30-át, Benedek Elek születésnapját, a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére 2005-től a Népmese napjaként ünnepeljük. Az eseményhez – a tavalyi sikeres programhoz hasonlóan – ebben az évben is csatlakozik a Ráday Múzeum, emlékezve és emlékeztetve a református Benedek Elekre.

Okt 06. szombat

Teológusok párbeszédben

A Szentlélek működéséről és ajándékairól rendeznek teológiai konferenciát október 6-án a Baptista Teológiai Akadémián.

Okt 06. szombat

Hivatásunk a teremtés védelme

Regionális felekezetközi női találkozót tart Pakson 2018. október 6-án a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Női Bizottsága.

Okt 12. péntek

Hol van Isten, amikor fáj?

Philip Yancey, korunk egyik legbefolyásosabb keresztyén írója Budapesten és Debrecenben is tart ingyenes előadásokat.

Okt 13. szombat

Nőszövetségi konferencia

A Magyar Református Nőszövetség október 13-i konferenciáján adják át a Zsindelyné Tüdős Kláráról elnevezett díjat.

Okt 21. vasárnap

Reformációi gálaest

Az Október a Reformáció hónapja rendezvénysorozat egyik központi rendezvényét október 21-én, vasárnap 17 órakor tartják az Uránia Nemzeti Filmszínházban (Budapest VIII., Rákóczi út 21.).

Nov 15. csütörtök

Generális Konvent elnökségi ülés

Nov 16. péntek

A bibliai integráció a természettudományos oktatásban