A sötétség szűnni kezd már

Az adventi ünnepkör énekei az új énekeskönyvből

Az új református énekeskönyv készítői naponta közzéteszik a jövőre már kézbe is vehető gyűjtemény egy-egy adventi énekét. A teljes fejezet és további részletek egyházzenei aloldalunkon érhető el.

Advent 23. napja (december 21. hétfő): 391: A sötétség szűnni kezd már

Az Úr közel! – a Fil 4,4 üzenete hatja át ezt a kánonként énekelhető, most újként felvett énekünket is. A sötétségben kigyúló, majd egyre közeledő, fényével minden mást elhalványító csillag Krisztus képe, aki testet öltésével jött egészen közel hozzánk. Mit kell tennünk, hogy ezt megtapasztaljuk személyesen is? Csak annyit, amit Pál apostol mond: Ébredj fel, aki alszol, támadj fel a halálból, és felragyog neked a Krisztus. (Ef 5,14) Szép zenei kifejeződése e szövegnek, ha nem elfogyóként fejezzük be a kánont, hanem az utolsó sort mindaddig ismételjük, amíg a harmadik szólam is a végére ér és ebben az utolsó, együtt énekelt sorban a ’d’ záróhang nagyterces D dur hangzattá fényesedik.

adventi-enek-391.jpg

Adventi énekeink

Tovább az egyházzenei aloldalunkra!