A gondolkodás szabadsága

2018. december 28., címkék: visky andrás, video, videó, könyvbemutató, Visky András

Reformátusoknak nemcsak érdemes, hanem kötelező is elolvasni – Marilynne Robinson könyvét Visky András író, egyetemi docens és Bogárdi Szabó István püspök ajánlja videónkban.

A gondolkodás szabadsága

Ők jönnek, mi megyünk?

2018. augusztus 29., címkék: videó, video, reformátusok szárszói konferenciája

„Ne az épületeket akarjuk megmenteni, hanem az embereket, akik bennünk élnek" – nyilatkozta Kató Béla erdélyi püspök a Reformátusok Szárszói Konferenciáján. Az általa vezetett legnagyobb református egyházkerületet nemcsak az elvándorlás, hanem az asszimiláció is sújtja. Mit tudnak tenni ebben a helyzetben? Ez is kiderül videónkból.

Ők jönnek, mi megyünk?

2018. augusztus 29., címkék: videó, video, reformátusok szárszói konferenciája

Számadással tartozunk

2018. június 01., címkék: videó, interjú, video, balog zoltán

Soha nem látott, nagyszerű egységet tud felmutatni a magyar reformátusság – nyilatkozta a reformatus.hu-nak Balog Zoltán lelkipásztor a Generális Konvent lillafüredi ülésén. Az emberi erőforrások leköszönő minisztere a Kárpát-medencei református egyházak vezetői előtt arról beszélt, hogy Magyarországot nem lehet felvirágoztatni a magyar reformátusság nélkül.

Számadással tartozunk

2018. június 01., címkék: videó, interjú, video, balog zoltán

Napirend után

2018. április 20., címkék: videó, video, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak

Videós összefoglalónk a Magyarországi Református Egyház Zsinatának 2018. április 19-i üléséről.

Napirend után

2018. április 20., címkék: videó, video, xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak

Mert lehetnénk együtt

2017. december 03., címkék: fogyatékkal élők, szeretetszolgálat, fogyatékosság, videó, video

A fogyatékkal élők nem mindenre képesek egyedül, de rengeteg olyan attitűdjük van, amikről pedig a többségi társadalom feledkezett meg, van mit tanulnunk tőlük. Videó a fogyatékkal élők világnapjára.

Mert lehetnénk együtt

Új templom épül Nyíregyházán

2017. október 17., címkék: perselypénz, videó, nyíregyháza, adománygyűjtés, video

A lakótelepi városrészbe megálmodott református templom felépülését mi is támogathatjuk október 29-iki perselyadományainkkal. Videó.

Új templom épül Nyíregyházán

Evangélikus-református ünnepi zsinat

2017. október 15., címkék: videó, video, evangélikus

Emlékülést tartott az evangélikus és a református egyház zsinata a reformáció emlékévében. A két testület tagjai közös nyilatkozatot is elfogadtak. Videófelvétel az ülésről.

Evangélikus-református ünnepi zsinat

Evangélikus-református ünnepi istentisztelet

2017. október 15., címkék: videó, video, evangélikus

Bogárdi Szabó István református és Gáncs Péter evangélikus püspök prédikált azon az istentiszteleten, amelyen a két egyház közösen adott hálát az elmúlt 500 évért. Videó.

Evangélikus-református ünnepi istentisztelet

Közel-keleti hangok a Csillagponton

2017. szeptember 15., címkék: csillagpont, közel-keleti reformátusok, videó, szír keresztyének, libanoni reformátusok, video

A közel-keleti református egyházakkal épülő partnerkapcsolat kifejeződéseként négy szíriai keresztyén fiatal vett részt az idei Csillagponton, akik kameránk előtt megosztották tapasztalataikat hazájukról és a debreceni református ifjúsági találkozóról is.

Közel-keleti hangok a Csillagponton

A vizek Csillagpontja

2012. július 22., címkék: tata, videó, képriport, csillagpont, ifi

Eső, koncertek vagy rég nem látott arcok? Te mire emlékszel a tavalyi Csillagpontról? Képekkel és videókkal igyekszünk felidézni az öt nap legemlékezetesebb eseményeit és a találkozó különleges hangulatát.