Bemutatták az „500 hangú Biblia” CD-változatát Szegeden

2017. augusztus 22., címkék: biblia, szeged

Szegeden augusztus 17-én mutatták be a magyar nyelvjárásokat is dokumentáló hangos Biblia CD-változatát. Az „500 hangú Biblia" ötszáz, a Kárpát-medence különböző tájegységeiről származó önkéntes részvételével született meg.

A búzakalász mint istenbizonyíték

2017. augusztus 18., címkék: újkenyér, augusztus 20., szeged

„A búza botanikai felépítése jól tükrözi a Teremtő bölcsességét" – mondja Pauk János, a szegedi Gabonakutató kutatási igazgatóhelyettese, az MTA doktora, az Újszegedi Egyházközség gondnoka, akivel újkenyér ünnepe kapcsán beszélgettünk a búzáról, az újkenyérről és a teremtésről. A kutató szerint a Kárpát-medence ideális hely a bő és jó minőségű búzatermesztésre. Magyarországon és a világ más táján is tilos a génmódosított búza termesztése, ezzel a református kutató is egyetért. Hogy miért, arról is megkérdeztük.

Tenni akaró öt százalék

2017. április 27., címkék: szeged, szeretethíd 2017

Szeged közterületein szeretnének segíteni a város reformátusai az idei Szeretethídon. Az önkormányzat olyannyira örült a felajánlásnak, hogy a Szeged napja ünnepségsorozat hivatalos programpontja lesz az egyházi kezdeményezés. A részletekről Mándi Ferenc teológust, az önkéntes napok Szeged-Kálvin téri koordinátorát kérdeztük.

A teremtésvédelem az evangélium tiszta megélése

2016. szeptember 26., címkék: teremtésvédelem, teremtés hete, szeged

Miért érkeznek Budapestről Szegedre kerékpárral egy istentiszteletre? Mit keres egy tengerimalac és egy növény egy templomban? Mitől több a teremtésvédelem, mint egy zöldmozgalom? Ezekre a kérdésekre is választ ad a Teremtés hetének nyitó istentisztelete, amelyet szeptember 25-én tartottak Szegeden, a Kalkuttai Szent Teréz templomban. Az ünnepi hét idei témája az, hogy hogyan lehetünk szelídek a minket körülvevő teremtett világgal.

Közös jogunk megsértése

2012. szeptember 01., címkék: ökumenikus istentisztelet, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy), bölcskei gusztáv, szeged, fabiny tamás, kis rigó lászló, Fabiny Tamás

„Most elsősorban azokért imádkozunk, azok mellé állunk, akiket a jogtalanság sújt. Szeretnénk, ha tudnák és éreznék, hogy  nincsenek egyedül" – mondta Bölcskei Gusztáv református püspök. Az MRE zsinatának lelkészi elnöke Fabiny Tamás evangélikus és Kis-Rigó László római katolikus püspökkel közösen imádkozott az erdélyi református Székely Mikó Kollégiumért.

Ima és tüntetés a kollégiumért

2012. augusztus 27., címkék: szeged, erdélyi egyházkerület, ökumenikus, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy)

Ökumenikus imádságot tartanak szeptember elsején a szegedi dómban. Magyarországi evangélikusok, katolikusok és reformátusok csatlakoznak ezzel a sepsiszentgyörgyi Református Székely Mikó Kollégium visszaállamosítása elleni tiltakozáshoz.

Bibliatudósok konferenciája

2011. augusztus 31., címkék: szeged, biblia, ökumene, Ökumené, konferencia, ökumené

Idén 23. alkalommal rendezik meg a bibliatudósok konferenciáját Szegeden szeptember nyolcadika és tizedike között. Az idei rendezvény az „Isteni bölcsesség emberi tapasztalat” címet viseli.

Bogárdi Szabó István: a szlovákiai nyelvtörvény visszavonásáig imádkozzunk felvidéki testvéreinkért!

2009. augusztus 30., címkék: Háttér, nyelvtörvény, ima, gáncs péter, kárpát-medence, ökumenikus, szeged, szlovákia, bogárdi szabó istván, jerzy buzek, sólyom lászló, tőkés lászló, fazekas lászló

A hazai és határon túli magyar egyházi vezetők egyöntetűen felemelték szavukat a szeptember 1-jén életbelépő szlovákiai államnyelvtörvény ellen

Kálvin János munkáiból és a reformátorról írt kötetekből nyílt kiállítás Szegeden

2009. május 29., címkék: Hírek, kálvin jános, szeged

A szegedi Somogyi-könyvtárban; a július 4-ig látható a tárlat, amelyen bemutatják a genfi reformátor fő művének, (Institutio Religionis Christianae) egy több, mint négyszáz éves kiadását is.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >