Látta már a Diplomatát?

2018. október 05., címkék: soos géza, film, soós géza

A Soli Deo Gloria diákmozgalom vezetőjeként dolgozott, a 2. világháborúban az üldözött zsidók mentésében is részt vett és szervezője volt a 75 évvel ezelőtti balatonszárszói Magyar Élet Tábornak. Soos Gézáról, a református embermentőről film is készült a közelmúltban, mely mostantól ingyenesen megnézhető.

Látta már a Diplomatát?

2018. október 05., címkék: soos géza, film, soós géza

Szárszó ‘43

2018. augusztus 25., címkék: reformátusok szárszói konferenciája, soós géza, soos géza

Soos Gézára emlékeztek a Reformátusok Szárszói Konferenciájának szombati napján. Augusztus 25-én emléktáblát avattak a Soli Deo Gloria diákszövetség egykori főtitkárának, a 75 évvel ezelőtti Magyar Élet Tábor szervezőjének, valamint a második világháborús ellenálló munkásságáról készült dokumentumfilmet is bemutatták augusztus 25-én. Horváth Erzsébet írásával emlékezünk a református hősre és a híres '43-as szárszói konferenciára.

Szárszó ‘43

Egy hetven évvel ezelőtti konferenciázó

2013. augusztus 22., címkék: soós géza, reformátusok lapja, migeneráció, sdg, soos géza

A Soli Deo Gloria Szövetség és annak balatonszárszói konferenciái által a református egyház olyan értelmiséget nevelt ki, amit sem a kulturális, sem a politikai közéletben nem lehetett figyelmen kívül hagyni – hangsúlyozza az 1943-as balatonszárszói SDG-konferencia hetvenedik évfordulóján a senior SDG-s Kádár Géza, akit istenhegyi otthonában, a Kálvin János Református Idősek Otthonában látogattunk meg, és emlékei felidézésre kértünk.

Egy hetven évvel ezelőtti konferenciázó

Embermentés a II. világháborús Magyarországon

2012. december 06., címkék: soós géza, jó pásztor bizottság, soos géza, károli egyetem (kre)

A Jó Pásztor bizottság, zsidómentő protestáns katonai vezetők és Magyarország német megszállásának következményei a magyarországi zsidóságra – többek között ezek a témák kerültek szóba a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala és a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE ) által a zsinati székházban szervezett konferencián december 6-án.

Embermentés a II. világháborús Magyarországon

Konferencia a zsidómentő lelkészről

2012. november 27., címkék: soós géza, soos géza, károli egyetem (kre)

A száz évvel ezelőtt született Soos Gézára, a zsidómentő református lelkészre emlékezett a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának tudományos konferenciája november 27-én.

Konferencia a zsidómentő lelkészről

2012. november 27., címkék: soós géza, soos géza, károli egyetem (kre)

A magyar református Wallenberg

2012. november 26., címkék: soós géza, horváth erzsébet, soos géza

Száz évvel ezelőtt született Soos Géza, a Soli Deo Gloria ifjúsági mozgalom vezetője, a II. világháborúban ellenálló, zsidómentő, később református lelkész, akire a héten konferencia emlékezik. Élete akciófilmbe illik, számos ponton még ma is homályos. Soos Gézáról és a kutatás jelenlegi állásáról Horváth Erzsébettel, az MRE Zsinati Levéltárának igazgatójával beszélgettünk.

A magyar református Wallenberg

2012. november 26., címkék: soós géza, horváth erzsébet, soos géza