Az Igazság Napja Sepsiszentgyörgyön

2012. szeptember 01., címkék: romániai magyar demokrata szövetség (rmdsz), kató béla, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy), pap géza

Szeptember elsején Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspök-helyettese egy kiáltványt olvasott fel, amelyet a jelen lévők három "igen" kiáltással fogadtak el. A demonstrálók tiltakoztak az ellen a bírósági döntés ellen, amely - jogerőre emelése esetén - visszavenné a református egyháztól a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumot, az ingatlan tíz évvel ezelőtti visszaszolgáltatását végrehajtó bizottság tagjait pedig börtönbüntetéssel sújtja.

Az egyházak "versenyt futnak" az állami és a magánoktatással

2010. március 25., címkék: Határon túl, református oktatás, romániai magyar demokrata szövetség (rmdsz)

Jövő hétfőig nyújtják be a Romániai Magyar Demokrata Szövetséghez (RMDSZ) az erdélyi magyar egyházak oktatási szakértői azt a listát, amely az új román oktatási törvényről folytatott közvitában a felekezeti oktatást érintő javaslatokat tartalmazza.