Elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete

2016. július 05., címkék: erdélyi egyházkerület, természeti katasztrófák, kutyfalva

Magyarország Miniszterelnöksége és az Erdélyi Református Egyházkerület hathatós segítségével június 27-e estéjére elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete, miután a biztosító is felmérte az épületben keletkezett károkat.

Helyreállítják a kutyfalvi templom tornyát

2016. június 24., címkék: kutyfalva, természeti katasztrófák, erdélyi egyházkerület

A határon túli magyar épített kulturális örökség megóvását szolgáló Rómer Flóris Terv vis maior keretéből állítják helyre az erdélyi Maros megyében található Kutyfalva református templomának viharban megrongálódott tornyát – jelentette be Puskás Imre kulturális örökségvédelemért felelős helyettes államtitkár.

Ledőlt a 200 éves templomtorony

2016. június 21., címkék: erdélyi reformátusok, viharkár, kutyfalva

Komoly károkat okozott az Erdélyen átvonuló vasárnap esti vihar. Az ítéletidő az Maros megyei Kutyfalván ledöntötte a református templom tornyát.