Köszönet az elhivatottságért

2017. november 25., címkék: dobos károly-díj, imre sándor-díj, juhász zsófia-díj, kiss ferenc-díj, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, díjátadó

A Zsinat november 23-i ülésén átadták a Dobos Károly-, a Kiss Ferenc-, a Juhász Zsófia- és az Imre Sándor-díjakat, melyekkel a gyülekezeti, a diakóniai és az oktatásügyben végzett munkát méltatják.

Keressük a református diakónia példamutató szolgálóit

2017. február 06., címkék: juhász zsófia-díj, diakónia, kiss ferenc-díj, szeretetszolgálat

A református szeretetszolgálatban kiemelkedő munkát végzőket a Zsinat diakóniai díjakkal ismeri el. A gyülekezeti munkában fáradhatatlan gyülekezeti tagokat Kiss Ferenc Díjra, az intézményes szolgálatban kiemelkedő munkatársakat pedig Juhász Zsófia Díjra terjeszthetik fel február 28-ig.

Keressük a református diakónia példamutató szolgálóit

2016. január 26., címkék: diakónia, juhász zsófia-díj, kiss ferenc-díj, szeretetszolgálat (mrsz)

Juhász Zsófia és Kiss Ferenc díjak

2013. január 15., címkék: juhász zsófia-díj, kiss ferenc-díj

A Magyarországi Református Egyház fontosnak tartja a református diakóniában kiemelkedő szolgálatot végző testvérek munkájának elismerését. E célból a Zsinat a 2006. évi őszi ülésén megalapította a Juhász Zsófia és a Kiss Ferenc diakóniai Díjakat, melyekre a felterjesztéseket az alábbiak szerint, február 28-ig lehet benyújtani.

Döntöttek a zsinati díjak kitüntettjeiről

2011. május 27., címkék: makkai sándor-díj, kiss ferenc-díj, juhász zsófia-díj, imre sándor-díj, zsinati ülés, Hírek

A XIII. Zsinat hetedik ülésszakának második napján a zsinati tagok elfogadták a diakóniai, pedagógiai és lelkészi díjakra vonatkozó előterjesztéseket. A Kiss Ferenc-díjat, a Juhász Zsófia-díjat, az Imre Sándor-díjat és a Dobos Károly Lelkészi díjat a novemberi Zsinaton adják át, a Makkai Sándor-díj kitüntetettjeit az országos református tanévnyitó istentiszteleten, augusztus 27-én Budapesten köszöntik.

Ez történt a Zsinat pénteki ülésén

2011. május 27., címkék: tábori püspök, jákob jános, dél-afrikai holland egyház, kiss ferenc-díj, wáli istván cigány szakkollégium, gazdálkodási törvény, zsinati ülés, Hírek, Háttér

Véget ért a XIII. Zsinat hetedik ülése. A Magyarországi Református Egyház Zsinata tárgyalta a gazdálkodásról szóló törvényt, döntött Jákob János protestáns tábori püspökké választásáról, a Dél-afrikai Holland Református Egyházzal kötendő megállapodásról. Határozott a Református Cigány Szakkollégium alapításáról, valamint a zsinati alapítású díjak idei kitüntetettjeiről is.

A diakóniai díjakra várják a jelöléseket

2011. február 22., címkék: juhász zsófia-díj, szeretetszolgálati iroda (zsinat), kiss ferenc-díj

Az MRE Szeretetszolgálati Irodája várja a felterjesztéseket a Juhász Zsófia és a Kiss Ferenc Díjakra.

Kik kapják meg az idei diakóniai díjakat?

2010. március 05., címkék: juhász zsófia-díj, Hírek, diakónia, kiss ferenc-díj, zsinat

Egyházunk fontosnak tartja, hogy a református diakóniában kiemelkedő szolgálatot végzők munkáját kitüntetés formájában is elismerje. E célból a zsinat 2006. évi őszi ülésén megalapította a Juhász Zsófia- és a Kiss Ferenc-díjat. A Juhász Zsófia-díjjal az intézményes diakóniai szolgálatot, a Kiss Ferenc-díjjal a gyülekezetekben végzett diakóniai szolgálatot kívánja elismerni.