A fiatalok megtartásának eszköze

2016. május 08., címkék: ifi, konfirmáció, konfirmáció vasárnapja, hámori ádám, Konfirmáció

Kilenc európai ország protestáns egyházában zajlott 2012 őszétől 2013 tavaszáig az a Nemzetközi Konfirmációs Kutatás, melyben a Magyarországi Református Egyház a hazai evangélikus és metodista egyházakkal közösen vett részt. Hámori Ádám szociológussal, a kutatás magyarországi tagjával beszélgettünk a konfirmációról, az ezzel összefüggő felkészítésről és az oktatásban részesülő fiatalokról.

Zárógondolatok helyett

2011. július 10., címkék: interjú, hámori ádám, reformátusok lapja, eu-elnökség 2011

Magyar reformátusokként büszkék lehetünk arra, hogy az elmúlt hat hónapban részesei lehettünk az uniós intézmények és az egyházak egyre jobban kikristályosodó párbeszédének. Hámori Ádám EU-referens tekintett vissza a soros magyar EU-elnökség történéseire.

Konstruktívan, de zökkenőktől nem mentesen

2010. november 30., címkék: Háttér, hámori ádám, papp kornél, czibere károly, velkey györgy, állam-egyház kapcsolatok, lőrincz szabolcs

A kormányváltás óta eltelt fél évről kérdeztünk néhány egyházi szakértőt. Arra kértük őket, értékeljék az új kabinet és az egyház viszonyát a szakterületükön.

Kötelességünk megjeleníteni sajátos értékeinket

2010. október 18., címkék: interjú, hámori ádám, európai unió

"Magyarország soros uniós elnöki tiszte kiváló alkalom lesz arra, hogy megmutassuk magunkat a többi európai tagállamnak" – véli az MRE EU-referense, Hámori Ádám.