Végvári küldetésben

2017. február 08., címkék: interjú, reformátusok lapja, bara lajos istván, királyhágómelléki egyházkerület

Helyi megoldásokra és helyi erőforrásokra, valamint ezek központi támogatására van szükség ahhoz, hogy a népünket a Kárpát-medence minden szegletében sújtó demográfiai problémákkal és az elvándorlással szemben hatékonyan vehessük föl a harcot. Bara Lajos Istvánt, a Zilahi Református Wesselényi Kollégium igazgatóját tavaly ősszel választották meg a Királyhágómelléki Egyházkerület főgondnokává. A pedagógussal küldetéséről, valamint zilahi és egyházkerületi terveiről beszélgettünk.

„...az én Istenem háza iránti szeretetből a saját aranyamat és ezüstömet is odaadom Istenem házára...” tovább >