Hálaadó nap Biharkeresztesen

2013. április 27., címkék: bölcskei gusztáv, gondviselés háza, szeretetszolgálat (mrsz), bővítés

Önerőből, egyházi finanszírozással jött létre az a harmincmillió forint értékű beruházás, amellyel a biharkeresztesi Gondviselés Háza Református Idősek Otthonának új részlegét létre hozták.

Fejlesztések - Bővítették a verőcei óvodát és új tornatermet kapott az általános iskola

2009. november 18., címkék: református oktatás, bővítés, Hírek, verőce

Hálaadó istentiszteleten szenteli fel az óvoda új szárnyát és az általános iskola tornatermét a verőcei református gyülekezet. A több mint 250 millió forintos beruházásra uniós pályázaton nyertek pénzt.

Uniós támogatásból valósul meg a Juhász Zsófia Református Szeretetotthon leányépületének akadálymentesítése

2009. november 16., címkék: bővítés, őrbottyán, juhász zsófia szeretetotthon, Hírek

A Juhász Zsófia Református Szeretetotthon a Magyarországi Református Egyház legnagyobb létszámú és legrégebbi múltra visszatekintő fogyatékos ellátást biztosító intézménye. Az intézmény Őrbottyánban, a gyönyörű „Kvassay-telepen” kezdte meg működését, melyen kastély, tó és csodálatos park áll. Fő profilja a halmozottan sérült, súlyos értelmi sérült és mozgáskorlátozott gondozottak teljes körű ellátása.