Az egyháztörténet bizonyságtétel

2018. március 09., címkék: aranygyűrűs teológiai doktor, zsinati levéltár, interjú, horváth erzsébet, egyháztörténet

„Mindig sokat jelentett számomra, hogy lelkészként foglalkozhatok az egyháztörténettel" – fogalmaz Horváth Erzsébet. A Zsinati Levéltár igazgatója tavaly év végén vehette át az Aranygyűrűs teológiai doktor kitüntetést.

Megragadta az Újszövetség közvetlensége

2016. január 13., címkék: aranygyűrűs teológiai doktor, interjú, geréb zsolt

Aranygyűrűs teológiai doktor kitüntetésben részesítette a Zsinat Geréb Zsoltot, a Protestáns Teológiai Intézet nyugalmazott tanárát, akivel teológiáról, „nyelveken szólásról", oktatásról beszélgettünk.