Református óvoda épül Backamadarason

2018. március 17., címkék: erdélyi refomrátus egyházkerület, óvoda

Magyar református bölcsőde és óvoda alapkövét tették le szombaton a székelyföldi Backamadarason. Az intézmény három csoportjában ötven gyermek tanulhat majd.

Önkormányzati ökumenikus óvoda

2013. október 01., címkék: ökumené, óvoda, ökumene, Ökumené

Átadták az ország első önkormányzati fenntartású ökumenikus óvodáját Budapesten, a II. kerületben, a Völgy utcában. A 300 személyes óvoda az evangélikus, katolikus, valamint református felekezet felügyeletével működik. Az óvodában jelenleg öt csoportból egy protestáns, négy pedig katolikus.

Református óvodát avattak Cserealján

2011. szeptember 13., címkék: Határon túl, cserealja, óvoda, marosvásárhely

Marosvásárhelyen két óvónővel és huszonöt gyerekkel vasárnap nyitotta meg kapuit az első keresztyén óvoda.

Református óvoda épül Cserealján

2011. március 24., címkék: cserealja, óvoda

Két és fél–háromévi előkészület után a marosvásárhelyi Cserealji Református Egyházközségben múlt héten elkezdték a város első református óvodájának építését - számol be a marosvásárhelyi Népújság.

Jn 13,12–20

„Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha meg is teszitek” tovább >