Budapesten a konstantinápolyi pátriárka

2017. augusztus 21., címkék: ökumene, Ökumené, görög ortodox egyház, ökumené, augusztus 20., i. bartolomaiosz

Missziói és kulturális központot nyitnának a konstantinápolyi pátriárka fennhatósága alá tartozó magyarországi ortodoxok Budapesten. Ebből az alkalomból érkezett hazánkba I. Bartolomaiosz, aki részt vett az augusztus 19- 20-i egyházi ünnepségeken és a Magyarországi Református Egyház zsinati székházába is ellátogatott.

Ars Sacra fesztivál szeptemberben

2017. augusztus 17., címkék: ökumené, nyitott templomok napja, ökumene, ars sacra, Ökumené

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg az Ars Sacra fesztivált és a Nyitott Templomok Napját, idén szeptember 16-án és az azt követő héten. Számos református gyülekezet is csatlakozott az ingyenes programsorozathoz.

Sóvá lenni

2016. július 08., címkék: ökumene, Ökumené, ökumené, fiatalok, föld sója találkozó, evangélikus egyház

Csütörtök este vette kezdetét a Föld sója Közép-európai Keresztény Találkozó, melynek ebben az évben Budapest ad otthont.

Összefogva a keresztény egység felé

2015. november 04., címkék: fekete károly, Ökumené, Fekete Károly, ökumene, ökumené

Püspöki kerekasztal-konferenciát szerveztek október 30-án, a cívisvárosban, a debreceni katolikus újjászületés emlékévének programjaként. A találkozón II. János Pál pápa látogatásáról is megemlékeztek a püspökök, előadók, valamint a mintegy háromszáz résztvevő.

Megállapodások a keresztségről

2014. április 29., címkék: Keresztség, usa, ökumené, keresztség, portugália, ökumene, Ökumené, svájc

Az ökumenikus párbeszéd gyümölcsként európai és észak-amerikai egyházak sora köt egymással megállapodásokat a keresztség kölcsönös elfogadásáról.

A sokszínűség feladat

2014. január 17., címkék: ökumené, ökumene, steinbach józsef, Ökumené, ökumenikus imahét 2014

A közelgő ökumenikus imahét kapcsán Steinbach József református püspökkel, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnökével beszélgettünk.

Hogyan készülünk 2014-re?

2013. december 31., címkék: ökumene, ökumené, steinbach józsef, 2014, Ökumené

Erre a kérdésre Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke is válaszolt az evangelikus.hu portálnak. Egy ige kiválasztását és annak rövid magyarázatát kérték felekezetek vezető pásztoraitól, hogy együtt, ökumenikusan kezdhessék a Biblia igéjével a 2014-es évet.

Hogyan készülünk 2014-re?

2013. december 31., címkék: ökumene, ökumené, steinbach józsef, 2014, Ökumené