Ökumenikus istentisztelet államalapításunk ünnepének előestéjén

2019. augusztus 19., hétfő, Budapest

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának tagegyházai és tagszervezetei államalapításunk és ezer éves történelmünk ünneplésének részeként ökumenikus-hálaadó istentiszteletet tartanak államalapításunk ünnepének előestéjén.

Az ünnepi istentiszteleten a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának szolgálatában is együttműködő hazai egyházak (római katolikus, református, evangélikus, baptista, metodista, pünkösdi, anglikán és ortodox) főpásztorai végzik a szolgálatot.

Igét hirdet Bogárdi Szabó István református püspök, a Zsinat lelkészi elnöke, valamint az istentiszteleten szolgál Steinbach József református püspök, a MEÖT elnöke és Kondor Péter evangélikus püspök, a MEÖT alelnöke.

Időpont: 2019. augusztus 19. 18:00

Helyszín: Fasori evangélikus templom (1071 Budapest, Városligeti fasor 17.)