Jogi gyakornok jelentkezését várja a Zsinati Hivatal

2019. július 23., kedd

A Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala Jogi Osztályára jogi gyakornoki pozícióra aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező munkatársat keres.

Foglalkoztatás jellege: Részmunkaidő

A munkavégzés helye1146 Budapest, Abonyi utca 21.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

- A jogi osztályvezető munkájának segítése.

- Az MRE bejegyzését és képviselőit igazoló adatok havonkénti megkérése.

- Az MRE-vel kapcsolatos igazolások (illetékmentesség, jogi személyiség) kiadása.

- A Zsinat, a Zsinati Tanács, a Jogi Bizottság, valamint a Zsinati Bíróság ülései összehívásának technikai lebonyolítása, az ülések teljes körű előkészítése és lebonyolítása.

- A fenti testületek jegyzőkönyveivel kapcsolatos ügyviteli teendők.

- A Zsinat és a Zsinati Tanács, Jogi Bizottság és Zsinati Bíróság határozatainak előkészítése és kezelése.

- Szerződések (munkaszerződések, polgári jogi szerződések) elkészítése, véleményezése.

- Egyházi jogviszonyhoz kapcsolódó szerződések, okiratok előkészítése (kinevezés, kirendelés).

- Zsinati, elnökségi határozatok előkészítése, kezelése.

- Közegyházi társadalmi szervezetek, alapítványok, alapító okiratok készítése, módosításának előkészítése, nyilvántartása és kezelése.

- Jogi és igazgatási vonatkozású körlevelek és közlemények előkészítése.

- Az egyes egyházi testületek és szervek, valamint a többi zsinati hivatali osztályok, lelkészek, egyháztagok kérésére vonatkozó jogi véleményadások előkészítése.

- A Jogi Osztály tevékenységi körébe tartozó adatkezelői tevékenység elvégzése (átmenetileg: iktatás, levéltár, postázás).

- Kapcsolattartás a zsinati jogtanácsossal, munkájának segítése.

Pályázati feltételek:

• aktív hallgatói státusz
  • minimum négy lezárt félév
  • teljes jogú református egyháztagság
  • felhasználói szintű MS Office ismeret

Elvárások:

• kreativitás, problémamegoldó képesség, jó szervezőkészség
  • megbízhatóság, precíz, gyors és önálló munkavégzés

A pályázat részeként benyújtandó dokumentumok:

• fényképes szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • végzettséget igazoló dokumentumok másolatai (lezárt egyetemi félévek)

A munkakör betöltése:

A munkakör legkorábbi betölthetőségének időpontja: 2019.08.01.

A pályázat benyújtásának határideje: 2019.07.29.

A jelentkező kiválasztása:  A benyújtott dokumentumok alapján. A kiválasztott jelentkezőket személyes interjú alkalmával hallgatjuk meg.

A pályázat elbírálásának határideje: 2019.07.31.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus levélben Gér András László zsinati tanácsos a  zsinat.tanacsos@reformatus.hu és Dr. Keszthelyi Zsolt jogi osztályvezető részére a zsinat.jog@reformatus.hu címre, vagy postai úton, a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala Tanácsosi Titkárság 1146 Budapest, Abonyi utca 21. címre.