Új főgondnok Dunamelléken

2018. szeptember 19., szerda

Veres Sándort választották meg a Dunamelléki Református Egyházkerület főgondnoki tisztségére.

A választási bizottság tájékoztatása szerint a 240 érvényes szavazatból 237-et adtak le a dunamelléki gyülekezetek Veres Sándorra, aki az elmúlt tíz évben az egyházkerület világi főjegyzői posztját töltötte be.

Az időközi választásokat a korábbi főgondnok, Tőkéczki László halála miatt írták ki. Veres Sándor 68 éves villamosmérnök, 3 gyermek édesapja, 3 unokája van. A dunamelléki reformátusok új világi vezetője a csillaghegyi református gyülekezet presbitere, a Dunamelléki Református Egyházkerület Székházának és Konferenciaközpontjának főigazgatója.

reformatus.hu, fotó: Vargosz

Zsid 7,11–28

„...üdvözíteni tudja örökre azokat, akik általa járulnak Istenhez, hiszen ő mindenkor él, hogy esedezzék értük” tovább >