Jogászt keres a Zsinati Hivatal

2018. május 25., péntek

A Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala jogász munkatársat keres Jogi Osztályára.

Jogviszony időtartama: Határozatlan idejű jogviszony

Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő

Javadalmazás: Megegyezés szerint

A munkavégzés helye1146 Budapest, Abonyi utca 21.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

•  A jogi osztályvezető munkájának segítése.
  •  Az MRE bejegyzését és képviselőit igazoló adatok havonkénti megkérése.
  •  Az MRE-vel kapcsolatos igazolások (illetékmentesség, jogi személyiség) kiadása.
  •  A Zsinat, a Zsinati Tanács, a Jogi Bizottság, valamint a Zsinati Bíróság ülései összehívásának technikai lebonyolítása, az ülések teljes körű előkészítése és lebonyolítása.
  •  A fenti testületek jegyzőkönyveivel kapcsolatos ügyviteli teendők.
  •  A Zsinat és a Zsinati Tanács, Jogi Bizottság és Zsinati Bíróság határozatainak előkészítése és kezelése.
  •  Szerződések (munkaszerződések, polgári jogi szerződések) elkészítése, véleményezése.
  •  Egyházi jogviszonyhoz kapcsolódó szerződések, okiratok előkészítése (kinevezés, kirendelés).
  •  Zsinati, elnökségi határozatok előkészítése, kezelése.
  •  Közegyházi társadalmi szervezetek, alapítványok, alapító okiratok készítése, módosításának előkészítése, nyilvántartása és kezelése.
  •  Jogi és igazgatási vonatkozású körlevelek és közlemények előkészítése,
  •  Az egyes egyházi testületek és szervek, valamint a többi zsinati hivatali osztályok, lelkészek, egyháztagok kérésére vonatkozó jogi véleményadások előkészítése,
  •  A Jogi Osztály tevékenységi körébe tartozó adatkezelői tevékenység elvégzése (átmenetileg: iktatás, levéltár, postázás)
  •  Kapcsolattartás a zsinati jogtanácsossal, munkájának segítése.

Pályázati feltételek:

• felsőfokú szakirányú végzettség
  • teljes jogú református egyháztagság
  • büntetlen előélet

Elvárások:

• kreativitás, problémamegoldó képesség
  • megbízhatóság, precíz, gyors és önálló munkavégzés

A pályázat részeként benyújtandó dokumentumok:

• fényképes szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • végzettséget igazoló dokumentumok másolatai

A munkakör betöltése:

A munkakör betöltésének feltétele 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány benyújtása.

A munkakör legkorábbi betölthetőségének időpontjamegbeszélés szerint

A pályázat benyújtásának határideje: 2018. július 27.

A jelentkező kiválasztása:  A benyújtott dokumentumok alapján. A kiválasztott jelentkezőket személyes interjú alkalmával hallgatjuk meg.

A pályázat elbírálásának határideje: 2018. július 31.

Munkába állás: megegyezés szerint

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus levélben Gér András László zsinati tanácsos a  zsinat.tanacsos@reformatus.hu és Dr. Keszthelyi Zsolt jogi osztályvezető részére a zsinat.jog@reformatus.hu címre, vagy postai úton, a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala Tanácsosi Titkárság 1146 Budapest, Abonyi utca 21. címre.

4Móz 17,1–15

„Ne járjanak úgy, mint Kórah és csoportja, akit előre figyelmeztetett Mózes által az Úr.” tovább >