2018-ban is lesz szárszói konferencia

Ismét együtt gondolkodásra invitáljuk az érdeklődőket: a 2018. augusztus 23-26. közötti Reformátusok Szárszói Konferenciájának fő témája a Kárpát-medencei belső vándorlás lesz.

Menni vagy maradni? Sok fiatal számára ez már nem kérdés. Ma nem csak Magyarországon, hanem a teljes Kárpát-medencében is hasonló tendencia figyelhető meg: az emberek faluból városba, keletről nyugatra költöznek, miközben a falusi gyülekezeteink elnéptelenednek, a városiak megváltoznak, az újonnan beköltözők pedig egyre több, korábban nem létező gyülekezet igényelnek. A belső vándorlás olyan szociológiai, gazdasági és egyházszervezési kérdéseket is felvet, melyre közösen kell, hogy keressük a válaszokat - ezért 2018. augusztus 23-26. között ismét szeretettel várunk mindenkit a Reformátusok Szárszói Konferenciájára.

A szárszói konferencia további részleteiről, és a jelentkezés lehetőségeiről a későbbiekben nyújtunk tájékoztatást.

Időpont: 2018. augusztus 23-26.

Helyszín: Balatonszárszó, SDG Családi Hotel és Konferencia-Központ (8624, Balatonszárszó, Csárda Utca 41.)

A 2017. évi Reformátusok Szárszói Konferenciájának összes előadása visszanézhető a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány Facebook-oldalán.