Ifi hírek

Elindult a kutatás az elveszett adatok nyomában

Online csapatverseny indult október elsején a reformáció hónapjához kapcsolódva. Közel 200 csapat nevezett a rendhagyó református iskolatörténeti vetélkedőre.

Online bibliaismereti verseny tizedszer

A bibliai szövetségekre épül a Magyar Bibliatársulat Alapítvány legújabb online bibliaismereti versenye, amelybe középiskolások, valamint főiskolások, egyetemisták és más fiatal(os) felnőttek is bekapcsolódhatnak. A játék öt héten keresztül tart majd, és végigkíséri a résztvevőket a Biblia nagy, összefüggő történetén a teremtéstől az újjáteremtésig.

Legyél Te is a 72 óra nagykövete!

Október 1-ig még regisztrálhatsz a 72 óra kompromisszum nélkülre, hogy október 10-13. között több ezer fiatallal közösen tehess másokért, környezetedért, segíts ott, ahol szükség van rád! A háromnapos önkéntes ökumenikus ifjúsági akció szervezői a következő hetekben keresik a 72 óra legkreatívabb fiatal „nagykövetét".

Most akkor mit szabad a házasság előtt?

Nem kis fába – mondhatni, inkább mamutfenyőbe – vágta a Református Fiatalok Szövetségének (REFISZ) elnöksége a fejszéjét, amikor úgy döntött, idén a párkapcsolat, házasság, szexualitás, homoszexualitás és az egyedüllét lesz a szokásos augusztusi nyári táboruk témája. Igen, ez így mind.

Szélesre nyitni a teológia kapuját

Az Ószövetségről beszélgetett a Csillagpont fiataljaival Kustár Zoltán a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora, ószövetséges professzor. Az egyetemtől egyébként sem áll távol, hogy laikusoknak adjon mélyebb teológiai tudást: szeptembertől ismét elindul a teológia minor részismereti képzésük, amelyre még lehet jelentkezni.

Jó lelkész?

„Őszinte, elfogadó, hiteles." Több mint kétszáz ember mondta el, mit gondol arról, milyen a jó lelkész. A Magyar Református Egység Napján a Debreceni Református Hittudományi Egyetem pavilonjában többek között arról kérdeztük az Egység Napjára látogatókat, hogy milyen tulajdonságokkal „kell" hogy rendelkezzenek a lelkipásztorok.

„Nekünk csak bele kell állni”

Pünkösdváró ökumenikus ifjúsági pikniket rendezett a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) Ifjúsági Bizottsága csütörtökön. A különböző felekezetű szervezőket – egyházaik ifjúsági missziójáért felelős vezetőket – arról kérdeztük, hogyan élik meg szolgálatukban a Szentlélek vezetését.

A szeretet nem válogat

Nyáresti piknikkel készültek pünkösd közelgő ünnepére a fiatalok. Képriportunk a Magyar Egyházak Ökumenikus Tanácsának rendezvényéről.

PIKNIKkel ünneplik az egyház születésnapját

Focikupa katolikus-protestáns örökrangadóval, evangélikus püspök igehirdető, pünkösdi és metodista dicsőítők, Taizé-imaóra – estébe nyúló piknikre várják a fiatalokat a magyarországi keresztény egyházak ifjúsági vezetői június 6-án, csütörtökön.

Árral szemben

Református iskolásokat is díjaztak a 8. Ökumenikus Diákfilmszemle május 25-i döntőjében.

Megtapasztalják az önkéntesség örömét

Kép: Megtapasztalják az önkéntesség örömét
Elindult a tizenkettedik 72 óra kompromisszum nélkül önkéntes akció: közel tízezer fiatal vesz részt a hétvégén a háromnapos ökumenikus ifjúsági kezdeményezésen.

Megtartó hálózat épül

Kép: Megtartó hálózat épül
„Isten minden alkalommal megmutatja, mennyire jó döntés volt jelentkezni erre az áldott, személyiségformáló programra” – vallja Gorliczay Edit, az Ifivezető Képzés (IVK) egyik idei résztvevője. A Zsinati Ifjúsági Iroda az Exodusszal együttműködésben ebben az évben is megszervezte négyalkalmas képzését, amelynek májusi hétvégéjére mi is ellátogattunk.

GeKIB

Sokarcú szervezés

A Kárpát-medencei református ifjúsági munkások közössége is ráfordult a Csillagpontra – többek között a jövő évi református ifjúsági találkozóról tanácskoztak a Gekib nagyváradi ülésén november 5. és 7. között.

Ez történik továbbiak →

Refo500

Egy nap a Refo500 sátorban

A szervezők meghívására a Zsinati Ifjúsági Iroda önálló programmal, a Refo500 sátorral érkezett Velencére, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójára (EFOTT).

Túllátni a kereteken

A Zsinati Ifjúsági Iroda Refo500 sátoráról, a program valódi erejéről és üzenetéről a szervezőket kérdeztük.