Jöhetnek a református tankönyvek

2017. június 19., címkék: tankönyv, egyházi oktatás, református oktatás, reformátusok lapja, tananyagfejlesztés

Református szellemiségű történelem-, irodalom- vagy akár biológia-tankönyv is készülhet – ezen dolgozik a Református Tananyagfejlesztő Csoport. Pompor Zoltán szakmai vezetőt a részletekről kérdeztük.

Elkezdődött a hittankönyvek kiszállítása

2015. augusztus 06., címkék: hittan, kálvin kiadó, tankönyv

A Kálvin Kiadó közleménye a hittankönyvek folyamatban lévő kiszállításáról.

A Kálvin Kiadó tájékoztatása a hittankönyvek szállításáról

2014. augusztus 06., címkék: közlemény, kálvin kiadó, hittan, tankönyv

Az általános iskolai és a hatosztályos gimnáziumokban induló kötelezően választható hit- és erkölcstanoktatáshoz megrendelt ingyenes tankönyveket és munkafüzeteket augusztus 6. és 25. között szállítják ki – derül ki a Kálvin Kiadó közleményéből.

Hittankönyv-támogatást ad az egyház

2013. október 15., címkék: közlemény, tankönyv, hit- és erkölcstan, pedagógiai intézet (rpi)

A Magyarországi Református Egyház a Kálvin Kiadó és a Református Pedagógiai Intézet együttműködésével 2013 őszén az új hitoktatási forma sikeres bevezetéséért hittankönyv-támogatást biztosít.