Múzeumok Éjszakája a Pannonia Reformata Múzeumban

A pápai Pannonia Reformata Múzeum is csatlakozott a Múzeumok Éjszakájához: június 23-án 18 órától kedvezményesen látogathatók az állandó kiállítások.

Üzenet lufikkal

Az Önkéntes Diakóniai Év Programiroda (ÖDE) Margit-szigeti flashmobot szervez június 23-án, szombaton 15 órától.

Múzeumok Éjszakája Debrecenben

Idén is változatos programokkal várja az érdeklődőket Debrecen, a Múzeumok Éjszakája tavalyi fővárosa. Megnyitja kapuit Városháza, a Déri Múzeum és tagintézményei: a Medgyessy Ferenc Emlékház és a Debreceni Irodalom Háza, a Debreceni Református Kollégium, a Nagytemplom, a Szabó Magda Emlékház, a MODEM, a Delizsánsz Kiállítóterem és a Pásti Utcai Ortodox Zsinagóga is.

Jún 25. hétfő

Mindent a szemnek – mindent a kéznek!

A kecskeméti Ráday Múzeum Mindent a szemnek – mindent a kéznek! címmel nyári napközis tábort szervez az érdeklődő kisiskolásoknak.

Jún 28. csütörtök

Luther és Kálvin magyarul

Luther és Kálvin műveket ismerhetnek meg magyarul az érdeklődők a Magyarországi Luther Szövetség és az Evangélikus Országos Múzeum programsorozatának júniusi estjén.

Jún 29. péntek

Református Egyházi Napok – Dunántúl

A dunántúli reformátusság idén nyáron Kaposváron gyűlik össze. 2018. június 29. és július 1. között tartják a Református Egyházi Napokat Dunántúlon.

Júl 07. szombat

Református Énekek hangverseny

Református zsoltárok, dicséretek és kórusművek hangzanak el a Kárpát-medencei Egyesített Református Kórus hangversenyén július 7-én (szombaton) a Művészetek Palotájában. A XVII. Református Énekek hangversenyt 19.30 órakor rendezik meg a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben.

Júl 07. szombat

Lelkesítő családi nap

Keresztyén családi napot szervez az Abaúji Református Egyházmegye július 7-én Abaújváron.

Júl 30. hétfő

Sófár református dicsőítő iskola

Idén a szerelem, a párkapcsolat, a valakihez tartozás témakörét járják körbe a résztvevők a bibliai vőlegény és menyasszony gazdag metaforáján keresztül.

Júl 31. kedd

Jelenkezés egységes lelkészképesítő vizsgára

Az Egységes Lelkészképesítő Bizottság idén is várja azok jelentkezését, akik a református lelkészi egyetemi oklevelet már megszereztek és református lelkészi képesítést kívánnak nyerni, vagy akik honosítani szeretnék lelkészi képesítésüket.

Aug 23. csütörtök

Már lehet jelentlezni a Reformátusok Szárszói Konferenciájára

Újra megnyitja kapuit a Reformátusok Szárszói Konferenciája. A helyszín a mára már fogalommá vált balatonszárszói Soli Deo Gloria Családi Hotel és Konferencia-központ, ahol 2018. augusztus 23–26. között várják a külső-belső migráció iránt érdeklődőket.

Szept 21. péntek

Generális Konvent elnökségi ülés