Dec 11. kedd

A gondolkodás szabadsága – könyvbemutató Pápán

Könyvbemutatóra hívja a Kálvin Kiadó az érdeklődőket a pápai Pannonia Reformata Múzeumba 2018. december 11-én öt órára. Marilynne Robinson A gondolkodás szabadsága - Kálvinista tűnődések című könyvét Köntös László főjegyző és Barta Zsolt teológiai tanár mutatják be.

Dec 11. kedd

Válság és kegyelem

Barth Károly teológiájának mai hatásáról és jelentőségéről rendeznek tudományos szimpóziumot a svájci református teológus halálának 50 éves évfordulója alkalmából december 11-én, kedden a Debreceni Református Kollégium Kistanácstermében.

Dec 12. szerda

Zsinati Tanács ülése

Dec 12. szerda

A gondolkodás szabadsága - könyvbemutató Budapesten

Könyvbemutatóra hívja a Kálvin Kiadó az érdeklődőket a budapesti Bibliamúzeumba 2018. december 12-én öt órára. Marilynne Robinson A gondolkodás szabadsága - Kálvinista tűnődések című könyvét Bogárdi Szabó István püspök és Visky András író mutatják be.

Dec 14. péntek

A vakok misszionáriusára emlékeznek

December 14-én, pénteken délelőtt 11 órakor emléktáblát helyeznek el Farmoson, a Matolcsy-kúria Oktatóközpont) épületén Matolcsy Miklósné Éberling Nagy Pálma (1874. december 24 – 1936 december 2.), „a küldetéses asszony, a vakok misszionáriusa" életművének megbecsüléseként.

Dec 21. péntek

Az egyházi és népi dallam fúziója

Református hálaének népzenével – Tímár Sára énekes lemezbemutató koncertet ad a Zeneakadémián, december 21-én, pénteken 19 órától.

Dec 25. kedd

Karácsony első napja

Dec 26. szerda

Karácsony második napja

Márc 01. péntek

Nemzetközi teológuskonferencia

A Doktoranduszok Országos Szövetségének Hittudományi Osztálya idén is meghirdeti nemzetközi szimpóziumát, mely immár kilencedik a sorban. A Fiatal Kutatók és Doktoranduszok IX. Nemzetközi Teológuskonferenciája 2019. március 1-3. közt várja résztvevőit Nyíregyházán, a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán.

Zsid 7,1–10

„az, akiről bizonyságunk van, hogy él” tovább >