Ápr 21. vasárnap

Húsvétvasárnap

Jézus Krisztus feltámadásának ünnepe.

Ápr 21. vasárnap

A Reformátusok Lapja húsvéti számából

A Reformátusok Lapja húsvéti, összevont lapszámában gyülekezeti riportokkal, lelki írásokkal, interjúkkal és Bogárdi Szabó István püspök vezércikkével készülünk a feltámadás ünnepére.

Ápr 22. hétfő

Húsvéthétfő

Jézus Krisztus feltámadásának ünnepe.

Ápr 24. szerda

Az e heti Református Félórából

Lehet, hogy messziről tekintve a Hernád völgyében kevés a remény… hiszen sok az apró, egyre inkább elnéptelenedő abaúji falu, kevés a munkalehetőség, gondolhatnánk, hogy kilátástalannak tűnik az élet. Mi azonban Mérán reményt találtunk. A Református Félóra április 24-i műsorában megismerhetik a Kusnyír házaspárt, és megtudhatják, mi tartja őket Mérán csaknem három évtizede. Riportunk apropóját az adta, hogy április 28-án 10 órától a mérai templomból közvetít istentiszteletet a Kossuth Rádió.

Ápr 27. szombat

Cigány vers- és prózamondó versenyt szervez a Magyarországi Református Egyház

Az Aranyhíd című, hagyományteremtő versenyt április 27-én, szombaton rendezik meg a Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinati Hivatalában.

Ápr 30. kedd

A házasság új megvilágításban

Lelkészeknek és párjaiknak szervez kapcsolatépítő kurzust a Gyökössy Endre lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat április 30. és május 2. között balatonszárszói SDG-hotelben.

Máj 08. szerda

Zsinati Tanács

Máj 18. szombat

Hálaadás az egység 10 évéért

Tíz éve annak, hogy 2009. május 22-én újra egyesült a Magyar Református Egyház. A Kárpát-medencei reformátusok többek között egynapos fesztivállal tervezik megünnepelni az évfordulót 2019. május 18-án az egység kimondásának egykori helyszínén, Debrecenben.

Máj 24. péntek

Szeretethíd

Kárpát-medencei református önkéntes napok.

Máj 24. péntek

Református Zenei Fesztivál

Idén tizenhatodik alkalommal rendezik meg a Református Zenei Fesztivált május negyedik hétvégéjén. A rendezvény négy napja alatt több mint negyven kulturális program várja az érdeklődőket Budapest belvárosában.

Máj 26. vasárnap

Mindenki tudja – családi és párkapcsolati filmklub

Családi és párkapcsolati filmklubot szervez a Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat 2019. május 26-án 17 órától. Ezúttal a Mindenki tudja (Todos lo saben / Everybody Knows) című, 2018-as spanyol-francia-olasz drámát vetítik.

Jún 09. vasárnap

Pünkösdvasárnap

A Szentlélek kitöltetésének ünnepe.

Jún 10. hétfő

Pünkösdhétfő

A Szentlélek kitöltetésének ünnepe.

Jún 29. szombat

Református Énekek

A Kárpát-medencei reformátusok legnagyobb zenei ünnepét, a Református énekek hangversenyt idén már tizennyolcadik alkalommal rendezik meg a Művészetek Palotájában. Jegyek már kaphatók.

Júl 23. kedd

Csillagpont

Kárpát-medencei református ifjúsági találkozó.

Aug 22. csütörtök

Reformátusok Szárszói Konferenciája

Nov 20. szerda

Zsinat

Dec 01. vasárnap

Kárpát-medencei imanap

Dec 11. szerda

Zsinati Tanács

Dec 25. szerda

Karácsony első napja

Jézus Krisztus születésének ünnepe.

Dec 26. csütörtök

Karácsony második napja

Jézus Krisztus születésének ünnepe.

Jn 20,1–18

„Jézus nevén szólította...” tovább >